Pozor na DHL

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Pozor na DHL

Příspěvek od Mirek » 14.04.2009, 16:02

Postnu to sem, pro vsechny co berou veci venku, a pouzivaji prepravu pres DHL. Nedoporucuji, a pokud teda je nutne pouzit DHL, vyzadujte okamzite cislo zasilky na trasovani.

18.3.09 jsem koupil na uk Ebay exhaust elbow + downpipe, ten den to zaplatil a cekal. Dopravne bylo 63 Liber pres DHL. Po 14 dnech jsem se zacal zajimat o to kde se zasilka nachazi. Psal jsem prodejci o cislo zasilky, nedostalo se mi odpovedi. Zkusil jsem kontaktovat DHL, podle jmena nelze zasilku vyhledat. Psal jsem tedy znovu prodejci a opet se mi nedostalo odpovedi. Rekl jsem si ze tomu dam jeste posledni tyden, a po te to zacnu resit pres ebay. Dnes jsem naposledy zkusil kontaktovat prodejce, odepsal, poslal cislo a omluvil se ze byl nejaky problem se zasilanim emailu na ebay a nedarilo se jim poslat mi to cislo. Podle cisla jsem zjistil ze zasilka je jiz v CZ a 25.3. se ji udajne snazili dorucit. O zadnem pokusu nevim, a v pripade ze jsem nebyl doma jsem tam nenasel ani zadny papir, nalepku, cokoliv co by mi reklo ze mam neco na DHL. Volal jsem tedy do DHL, a tam mi bylo sdeleno, ze zasilka byla poslana na likvidaci, udajne na zadost prodejce, ze nemeli moje telefoni cislo. Na otazku proc nekontaktovali prodejce, aby si o nej napsal mi bylo receno ze to zkouseli, ale nedostalo se jim odpovedi a prodejce podal zadost k likvidaci.

Obratil jsem se tedy razne na prodejce co to ma znamenat, on mi odepsal ze zadne svoleni k likvidaci nedal, ze se s nim nikdo z DHL nekontaktoval. Volal jsem tedy znova na DHL, to ze se snazili kontaktovat prodejce zustava, nicmene ke kontaktu nedoslo, a ze si zasilku nikdo nevyzvedl (nevedel jsem o ni), tak ji znicili v souladu s nejakymi podminkami DHL o nevyzvednutych zasilkach.

Takze jsem pozadal o pisemne potvrzeni, ze DHL se snazilo kontaktovat prodejce, neuspelo a po te dalo balik na likvidaci. Zaslu to prodejci, a uvidim co se bude dit. Takze bacha na to, ja uz si urcite pozor dam a DHL se budu snazit vyhnout.
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
mrkevvzime
user
Příspěvky: 1397
Registrován: 23.08.2005, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od mrkevvzime » 14.04.2009, 16:13

husty... sem netusil ze to nici jsem myslel, ze to vraci nebo aspon pokus o dalsi doruceni... :shock: zlata CP :D

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od Mirek » 14.04.2009, 16:25

to niceni tech zasilek me taky dostalo.
Psal mi prodejce, zacal to resit s UK DHL, protoze pred likvidaci musi kontaktovat odesilatele a informovat ho o problemech s dorucenim, coz pry nikdo neudelal a prodejce nemel ani tuseni ze je tam nejaky problem.
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
Petr.S14
user
Příspěvky: 3741
Registrován: 03.03.2007, 10:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od Petr.S14 » 14.04.2009, 16:46

ty vole,to jsou sv*ně.. snad si je aspoň pořádně seřval :(
ObrázekObrázek
S14A my love and dorifto street machine
AE86 levin 4AGE in progress

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od Mirek » 14.04.2009, 16:50

toho prvniho co mi to zvedl jo, na tu slecnu pri druhem telefonatu uz sem byl umirnenej :-)

Takze DHL mi na pozadani zaslalo vyjadreni, ve kterem je 3 verze pribehu :D
Dobrý den pane Gregore,
ráda bych Vás informovala o zásilce číslo XXXXXXXXXXXXXX, která Vám byla dvakrát neúspěšně doručována. Po kontaktování DHL UK, aby nám prověřili s příjemcem kontaktní telefon, jsme dostali informaci, že chtějí zásilku odložit na pozdější zničení. Bohužel zásilka byla jíž mezitím znehodnocena.
Tímto se Vám velice omlouváme za vzniklé potíže a celou záležitost si může odesílatel vyreklmaovat na tamní DHL. Budeme je též informovat o této záležitosti, aby se mohl odesílatel a DHL UK dohodnout na kompenzaci.

S pozdravem XXXXXX
Takze, najedou byla dorucovana 2x, najednou uz nedal souhlas k likvidaci ani prodejce, ani to neslo podle vnitrnich predpisu, ale muze za to UK DLH.

Kazdopadne uvidim jak se k tomu postavi UK DHL, zatim je to na dobre ceste.
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
Fire
user
Příspěvky: 2687
Registrován: 20.02.2006, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od Fire » 14.04.2009, 17:03

no to je teda nářez, já jsem s DHL zatím problém neměl, ikdyž je pravda že mě taky vůbec nekontaktovali s tím že mi zásilku vezou. Jak píšeš nejlépe okamžitě žádat o číslo zásilky a hlídat si to.

jo a jedna cenná rada, když přebíráte zboží okamžitě otevřít a zkontrolovat , dost se tam krade.

Uživatelský avatar
tomita
user
Příspěvky: 687
Registrován: 03.05.2006, 14:58
Bydliště: Praha/Mnichov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od tomita » 14.04.2009, 17:45

DHL, UPS, Fedex to mate jedno..ja uz mel tolik problemu s tema firmama ze kdyz neco objednavam, tak uz automaticky pocitam s tim ze to nepujde bez problemu. Jednou odcizen balik dorucovatelem PPL tady v Praze (sfalsoval muj podpis), podruhy podobnej scenar jak se tady pise (pry jsem nebyl k dostizeni, pry zkouseli nekolikkrat, nacez to poslali zpatky - nechapu, kdyz tam byla moje adresa i tel cislo...samozrejme zadny oznameni v post.schrance :( )
Fedex zas uctuje za vybaveni cla hezky sumy...priklad: clo+dph cinilo u jednoho baliku CZK 89,- pricemz si za sluzby nauctovali 700,- ..dobry no :?
Obrázek
S14a RB25

branbito
user
Příspěvky: 576
Registrován: 02.12.2007, 10:49
Bydliště: Bratislava

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od branbito » 14.04.2009, 19:30

Su to svine no, ale vobec by som neriesil DHL ale dal staznost na ebay na predajcu ze ti nebol doruceny balik za ktory si zaplatil a bude ti musiet vratit peniaze. Neni to moc pekne, ale preco by si mal platit za nieco co si nedostal aj ked za to ten predajca nemoze a nech uz si to riesi s DHL on sam.
Stalo sa mi nieco podobne az na to ze balik s turbom sa vratil k predajcovi a uz mi ho nechcel poslat spat, lebo by to boli pre neho dalsie naklady na postovne, napisal som ebayu aky je problem a po 20 dnovom rieseni mi vratili vsetky peniaze aj ked predajca sa mi vyhrazal ze vytiahne peniaze z uctu a zrusi ho. Ale bola to jeho vina, lebo tiez nereagoval na moju ziadost aby mi poslal tracing number.
Nissan 200sx(S14), Garrett 2871 turbo, greddy-s damper system, R2D2 blow off, Greddy turbo timmer, Tanabe fordan g-blue exhaust system, Wiseco piesty, Eagle ojnice, BC vačky pruziny ventili,...

Uživatelský avatar
Iwan
user
Příspěvky: 1770
Registrován: 03.02.2007, 15:32
Bydliště: Slovensko, Balkan

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od Iwan » 14.04.2009, 19:49

no a potom si mam neco obiednat z Egayu ked su s tym takeho problemy... :?

Uživatelský avatar
pablo
user
Příspěvky: 2562
Registrován: 11.05.2006, 22:29
Bydliště: malacky

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od pablo » 14.04.2009, 21:23

Iwan píše:no a potom si mam neco obiednat z Egayu ked su s tym takeho problemy... :?
problem neni z ebay ale s prodejci

Uživatelský avatar
Iwan
user
Příspěvky: 1770
Registrován: 03.02.2007, 15:32
Bydliště: Slovensko, Balkan

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od Iwan » 14.04.2009, 21:25

tome to je jedno ne :D vime jak sem to myslel :roll:

Uživatelský avatar
pablo
user
Příspěvky: 2562
Registrován: 11.05.2006, 22:29
Bydliště: malacky

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od pablo » 14.04.2009, 21:32

kdyz se toho budes bat budes mit hovno co ty mam na to rict

Uživatelský avatar
Iwan
user
Příspěvky: 1770
Registrován: 03.02.2007, 15:32
Bydliště: Slovensko, Balkan

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od Iwan » 14.04.2009, 21:34

ked sa rozhodnu v DHL znicit po neprevzati balik budu mnet taky hovno :D

vmille
user
Příspěvky: 1723
Registrován: 29.08.2007, 22:34
Bydliště: okres Břeclav

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od vmille » 14.04.2009, 22:04

Kdyz to tady kluci rozebirate, me ted teky nedorazil belik z USA od vetsiho prodejce z ebay, nereaguje na emaily, da se nanej nejak stezovat krome spatneho hodnoceni?

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na DHL

Příspěvek od Peca » 14.04.2009, 23:12

A to mě zas kurýr DHL vždycky předem zavolá, zeptá se kde a kdy to má dovézt a při předávání se vyptává co že mi to nového dovezl na auto :) A z UK to jde max 5 dní.
Prostě někdo má zkušenosti takové, jiný zas onaké. Každopádně já si raději připlatím nějakou tu stovku za prověřeného prodejce, u kterého vím, že v případě problémů se mu dovolám a že se k tomu postaví férově. E-bay prostě něvěřím a jak tak koukám tak to nebudou jen předsudky...
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 168 hostů