Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
kkkd
user
Příspěvky: 5
Registrován: 18.11.2009, 22:01

Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od kkkd » 08.09.2010, 17:48

Zdravím. Koupil jsem v Polsku auto, které bylo vyrobeno v USA. Značka se sem sice moc nehodí, ale protože na tyto stránky často chodím, tak zkusím poprosit o radu i tady. Jedná se o Mitsubishi Eclipsce 3. generace, rok výroby 1999. Když jsem se ho snažil u nás přihlásit, řekli mi, že se jedná o auto pro americký trh bez potřebné homologace, navíc starší osmi let,takže mám smůlu. Žil jsem v mylné přestavě, že když je auto jednou registrováno v některé ze zemí EU, tak s tím nebudou u nás problémy. Nedokázal by někdo poradit, jestli je nějaká možnost, jak to auto u nás přihlásit? Zatím ho mám na polských značkách, protože v Polsku pracuju, tak to zatím tak nechám a jen ho přepíšu na sebe. Ale jakmile tady za pár měsíců skončím,nebudu moct ho mít v Polsku přihlášené, takže to potřebuju nějak vyřešit. Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
Svobda
user
Příspěvky: 2542
Registrován: 20.02.2008, 21:18
Bydliště: Habartov

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od Svobda » 08.09.2010, 17:53

Psal si Rackymu jak ti rikal ze by se ti zeptal u toho jak to prihlasuje jim ? Nebo pak sehnat cisla s papirama a prevarit to no.
S14 r.v 1996 66tkm, P11GT,Daihatsu GTi ,Primastar, P11 prasivka diesel.
Pojištění vozidel, dovoz ze zahraníčí, servis JDM aut.
Levné autodíly

DGR podvozky : http://www.dgr-podvozky.cz

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od Woyta » 08.09.2010, 17:56

Z polska by to uz nemel byt velky problem. To uz je v EU a melo by jit dostat na ceske papiry relativne snadno.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Uživatelský avatar
Iwan
user
Příspěvky: 1770
Registrován: 03.02.2007, 15:32
Bydliště: Slovensko, Balkan

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od Iwan » 08.09.2010, 19:40

to musi it bez problemu, aspon ja sem svoju 240sx prihlasil uplne v pohode...

vmille
user
Příspěvky: 1723
Registrován: 29.08.2007, 22:34
Bydliště: okres Břeclav

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od vmille » 09.09.2010, 08:17

Me pripadne ze uz se nasim urednikum nechce nic delat bez uplatku.

Uživatelský avatar
Fizzbiker
user
Příspěvky: 3406
Registrován: 14.01.2010, 18:29
Bydliště: cca Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od Fizzbiker » 09.09.2010, 10:00

ja mam taky ameriku, kupoval sem to s nekolik let propadlou STK tady v CR... na technicke držkoval nechtel mi to dát ze vepredu nejsou bocni blinkry ze a ze sou tam oranzovy pozičky (sou tam dodelany i bily ma to blinkry v narazniku jako dvoukilo takze sou tam ted dvoubarevny) a ze misto bubnu mam vzadu kotouče, a ze co je to jako za sedačky (mam origo podobne jako preface sx) atd... a rikal mi ze to nikdy stk neudela takze ze nebude ani zadny prepis... argumentoval sem tim ze me zadny jeho teorie nezajimaji a ze to auto jednou ma cesky papiry tak prskal asi chtel nejaky bakšiš nedostal nic kdyby tak nedrzkoval dostal by... pak sem jel jinam a tam parada krasny auto nejaky drobnosti tam sou to si pořešte byla by skoda kdyby to nekde melo zhnit... zaverem mam duplikat technicaku a nemam tam pomalu ani ty nutne veci kamos ktery mel uplne stejne auto to mel popsane vyjimkama a podobnyma vecima takze urednici mi muzou polibit prdel kdyz sem to chtel doplnit tak chteli oni po me abych si sehhnal origo papiry :lol: ktery lezi nekde na urade.... to samy problemy se znackama americkyho formatu a tak....

rada pro tebe: najdi si v zakone co presne je potreba a co musis splnit to udelej a pokud bude urednik tvrdit ze to nejde ukaz mu ten zakon odcituj co je treba a pokud ani tady napovoli zpochybni jeho kompetenci bud k nadrizenemu a nebo dopis na ministerstvo reaguji celkem pruzne. obvykle vsak staci se v dane problematice orientovat lepe nez urednik a to neni velky problem u vetsiny z nich...
:bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake: :bootyshake:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kkkd
user
Příspěvky: 5
Registrován: 18.11.2009, 22:01

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od kkkd » 09.09.2010, 17:03

Díky za rady, chlapi. Rackymu jsem psal, dnes se mi ozval, takže to s ním ted řeším. Psal jsem i na Dekru, čekám, s čím se mi ozvou. Zkusím pohledat i ty zákony, to by mohlo také pomoct. Ale zatím mám pocit, že kvůli tomu problému s chybějící homologací a stářím auta přes osm let to nebude tak lehké, minimálně to bude stát dost peněz. Ale uvidíme....

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od Woyta » 09.09.2010, 17:33

Diky polskejm papirum to mas mnohem jednodussi nez kdyby jsi si to dotahnul primo z US.
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

kkkd
user
Příspěvky: 5
Registrován: 18.11.2009, 22:01

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od kkkd » 09.09.2010, 17:38

To jsem si myslel taky. Ale z Dekry mi psali, že i když to auto bylo registrované v Polsku, tak se to tu bere přímo jako dovoz z USA.
Tady je citát od jejich technika:
"Není podstatné odkud vozidlo dovážíte, ale pro jaký trh bylo vyrobeno. Dle Vámi zaslaných údajů předpokládám, že pro trh USA, tedy pro jiný trh než EU a proto (i v případě registrace v jiné zemi EU) se jedná o dovoz jednotlivého vozidla z neevropského státu - velmi zjednodušeně- rozhoduje rok výroby a technická způsobilost konkrétního typu vozidla."

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od kenivruh » 10.09.2010, 08:53

Viem ze je to na dlhe lakte, ale mozes sa stazovat na europskej komisii ci ako sa to vola, ze si nemozes prihlasit v inej clenskej krajine EU auto, ktore uz bolo raz v EU prihlasene. Podla mna je to to iste, ako ze si mozes v CR prihlasit auto s pravostrannym riadenim, ak si bol jeho majitelom v UK.
200SX 1990, GT2871R trim 52, Sard 660ccm, AEM, Walbro, avia IC, Griffin chladic, Apexi Power Intake, vyfuk Japspeed a Magnaflow koncak
200SX 1989, SR20DET seria, Greddy IC, nake sanie a naky vyfuck, Apexi PowerFC, nak 250 koni
primca p11 gt zatial stok, ktovie ako dlho este vydrzi kvoli hrdzy
1/4 mile 13.336s a 172.89 km/h na 1.2-1.1b
Pozicovna vozika, 2 napravovy, celkova hmotnost do 2.2t, 15 eur/den

Uživatelský avatar
Xcriss
user
Příspěvky: 2780
Registrován: 16.02.2009, 18:36
Bydliště: Ostrava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od Xcriss » 12.09.2010, 11:02

Na Dekru :D Pomuzes si jedine sam nalezenim vhodne cesty v zakone..:Dekra je zasrana fasisticka oranizace, ktera ma ve svem rejstriku snad jen skodovky... Napr. 240SX nemaji ve svych posranych tabulkach vubec.
'91 Nissan 240SX S13 KA24DE
'96 Nissan 240SX S14a KA24DE
'88 Nissan 200SX S12 Silvia CA18DET
__________
VOZÍME: MeisterR coilovers, DRIFTWORKS, HSD coilovers, KOLA Z USA

PRO VÍCE INFO -> kristian.tomala@afimocz.cz

Obrázek LIKE US ON FACEBOOK!

Uživatelský avatar
Trinom
user
Příspěvky: 1561
Registrován: 16.06.2010, 21:25
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od Trinom » 12.09.2010, 12:23

On je ještě podstatnej rozdíl mezi českou a německou Dekrou. Česká je sto let za opicema a NECHCE teď vůbec komunikovat s německou. V budoucnu by se to mělo změnit a měly by být reálné dovozy ne-EU aut z EU zemí a další srandy ála swapy motorů a podobně.

Největší problém teď není ani tak DEKRA, ale naši úplatní úředníci, kteří si nechali zaplatit za odhlasování podmínek dovozu aut z neevropských zemí. Tím si Sdružení dovozců aut zajistilo prakticky monopol na dovozy aut.

Z toho vyplývá, že dnes jsou jen a pouze dvě možnosti, jak neevropské auto starší 8 let u nás přihlásit:

1) projít výzkumákem, zaplatit a dostat výjimky
nebo
2) sehnat si evropské papíry a pohrát si s VIN.

První cesta je dražší, ale spolehlivější, druhá je trošku na hraně zákona.
ObrázekObrázekObrázek
Measure With Micrometer, Mark With Chalk, Cut With Ax.
Woyta: "Kvalita zatáček se dá hodnotit počtem hrobečků. Čím víc hrobečků, tím větší zábava."

vmille
user
Příspěvky: 1723
Registrován: 29.08.2007, 22:34
Bydliště: okres Břeclav

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od vmille » 17.09.2010, 10:46

Ta prvni varianta vyjde 25-30 tisic.

Uživatelský avatar
winie
user
Příspěvky: 668
Registrován: 28.06.2008, 12:35
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od winie » 17.09.2010, 14:33

da se to resit. mel sem obdobnej problem. akorat ze sem prihlasoval miatu z nemecka. pokud se auto v cr normalne prodavalo, nebo v jiny zemi eu, tak ma evropskou homologaci. tudiz ti staci pouze pozadat v tvym pripade mitsubishi, aby ti napsali to homologacni cislo. stoji to asi dvojku tusim. s tim papirem pak pujdes na technickou a on si ho hodi do pc a vyjedou mu udaje o tom ceskym vozu. pak ti to akorat prekontroluje, a hotovka. vesmes no problem. jediny s cim pocitej, tak ze neprolezes emisema na nakou euro normu. jelikoz je to amerika, tak maj jinej emisni predpis a cesky urady to pomerne nezajima. takze si priprav 10tis na eko vypalny. :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
Woyta
user
Příspěvky: 4811
Registrován: 03.03.2010, 22:52
Bydliště: Hořice

Re: Prosba o pomoc při přihlášení auta z USA

Příspěvek od Woyta » 17.09.2010, 16:57

Nebo si priprav invalidu a zadna ekodan. :)
It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)

On the 7th day GOD created the RWD car just for fun!!
(O)=(O)/ 200SX . \(O)=(O)
Nippon Sangyo 200SX RS133

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 173 hostů