Dotaz ohledně s14

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
vavris2
user
Příspěvky: 102
Registrován: 10.08.2009, 21:22
Bydliště: Prostějov a druhe jsou ZH
Kontaktovat uživatele:

Dotaz ohledně s14

Příspěvek od vavris2 » 17.04.2013, 18:31

Zdravím mám dotaz je mě 20 pomalu 21 auto vlastním už od dostání ŘP a ročně jsem zatím nalital kolem 14 tisíc km a neřidil jsem jen svoje auto + nejezdil jsem jenom kolem domova takže nějaka ta zkušenost z provozu bych řekl, že i je + mám i papír na motorku sice jen do 25 kw, ale aspoň něco. To jen pro začátek, aby mě někdo neodsoudil pro vysoký výkon a málo či žádné zkušenosti. No, ale k věci teď v letě se chystám si koupit auto a ptám se vás zda by jste si koupili s14 a nebo radši dali víc a koupili něco new? Jelikož se mi prvně líbila s13, ale po jisté době se mě začala víc zamlouvat verze s14 tak jsem se docela dost zajímal jak zde na fóru tak i jinde na nettu. Toto fórum jsem si již přelouskal hodněkrat, ale za poslední rok možná i déle toho moc nepřispělo, co pozoruji.
No a od vás bych rad slyšel názor zda s14 nebo new. Beru to hlavně dle náhradního dílu, abych si nekoupil s14 a pak mi stala v doma kvůli tomu, že něco nemohu sehnat. A když jsem se díval tak v česku toho moc není na prodej. A v Německu je to též v poslední době vyprodané. Možná mám vysoké požadavky i na s14, ale chtěl bych, aby mela co nejvíce sériový vzhled (ten béžový interiér či sedačky nebo co to je za barvu ) tak i motor atd. abych si jej upravil sám dle sebe. A aby cena byla kolem těch 150 tisíc + - když by se podařilo tak by motor mohl mít nalítáno do 200 a nějaký ten kilometr by mohl vydržet do generálky. Ale když by se našel nějaký vůz, který by byl upraven, ale fakt jako, že by si s tím dotyčný vyhrál tak bych bral i upravený.

Zároveň se ptám, zda o něčem náhodou nevíte a taky jak byste se rozhodli v mé situaci :-)
A poslední dotaz je to asi blbe, ale ještě jsem v s14 nejel našel by se někdo kdo by mě svezl popřípadě i popovídal konkrétně na místě něco více? Přeci jenom na živo si člověk s toho vezme trochu vice jak při čteni.

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: Dotaz ohledně s14

Příspěvek od mauglie » 17.04.2013, 20:36

Zdravím,

pokud nejsi stále pln hormonů a máš již nějaký rozum, nebál bych se toho a koupil co chceš ;) Je to hlavně o řidiči a jeho typu osobnosti a zájmu se učit řidičským dovednostem i za cenu občasných chyb, to k tomu prostě patří. Samozřejmě s rozumem.

S14 je dobrá volba, nebál bych se ji. Co se týče dostupnosti dílů... Jestli jsi internetově gramotný, není problém cokoliv sehnat kdekoliv na světě. Ale není problém ani v ČR, popř určitě ne v EU. S díly bych si opravdu vrásky nedělal.

Kdybys byl z Prahy, klidně bych tě svezl, nebo když budeš mít někdy cestu, mohli bychom se domluvit. A je tu S14 i více, takže... třeba bys trefil nějaký sraz :)

Mimochodem, koukám, že jsi z Prostějova. Svou jsem si přivezl právě odtamtud :D

Uživatelský avatar
vavris2
user
Příspěvky: 102
Registrován: 10.08.2009, 21:22
Bydliště: Prostějov a druhe jsou ZH
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně s14

Příspěvek od vavris2 » 18.04.2013, 19:28

No tak pln hormonu nejspíš nejsem, když se při výběru dané věci o ni dost zajímám + i o protiklady. A dost si vyhledám a pozjišťuji, abych byl co nejvíce v obraze a až potom jdu a kupuji. Tak jako mě se moc zamlouvají staré auta dost dobře vypadají úpravy jsou poměrně lehké a navíc když se něco posere tak s tím nemusí člověk hned do servisu a solit za nic. Co chci ? :D já jsem rozhodnut pro s14, ale tak zajímalo mě spíše co by brali ostatní při mém rozhodováni bud s14 a nebo by připlatili a koupili něco novějšího.To moc dobře znám, že to je o řidiči na silnici to člověk rozdělí velice rychle ty řidiče :) tak přes internet kupovat umím, ale zatím zkušenosti z ciziny moc nemám. :( no tak z prahy nejsem tak daleko sem práci nenašel :D ale když bych čirou nahodou jel tak bych se ozval, ale to pochybuji. Jinak vím, že z ta ma je dost lidí. Jak je myšleno, že tu je S14 vice ? Tak jako na srazy co máte či se domlouváte těch je docela dost, ale s čím bych tam měl jet ? myslím, že když člověk dojede s ropakem tak ho ostatní co upřednostňují benzín pošlou rychle pryč :oops: jo jo jsem z Prostějova :D to není dobré krást nám fajn holky :D

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: Dotaz ohledně s14

Příspěvek od mauglie » 18.04.2013, 20:10

Ze je tu dost S14 bylo mysleno tak, ze by ses mohl popr kouknout i na jine.

Neukradl jsem ji, nybr zachranil! :D

Uživatelský avatar
vavris2
user
Příspěvky: 102
Registrován: 10.08.2009, 21:22
Bydliště: Prostějov a druhe jsou ZH
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz ohledně s14

Příspěvek od vavris2 » 18.04.2013, 20:26

mauglie píše:Ze je tu dost S14 bylo mysleno tak, ze by ses mohl popr kouknout i na jine.

Neukradl jsem ji, nybr zachranil! :D

Aha aha už chápu :) no tak tim si nejsem jist zda si ji zachránil přeci jenom se říká, že na Moravě je lepe jak v Čechách :D :D

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů