Kdo bude jezdit pres zimu s dvoukilem?

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět

Budete jezdit pres zimu?

Ano, chybelo by me to super svezeni
13
54%
Ne, bylo by me ho lito vytahnout do soli
11
46%
 
Celkem hlasů: 24

Katany
user
Příspěvky: 911
Registrován: 05.10.2004, 17:35
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Katany » 14.11.2005, 09:46

sprinter píše:Odjezdil jsem 4 zimy,odjezdím i tuto.A letos jsem se rozhodl,že si koupím i zimní gumy.
:lol:

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 14.11.2005, 11:15

Ja tiez budem jazdit cez zimu (ina moznost nie je). Jazdil som aj minuly rok a v pohode. Mam zimne 195/60-15 Matador. Do kufra zataz nedavam :D :D
Nissan 200SX S13 1990

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 14.11.2005, 11:35

tamo píše:...do kufra zataz nedavam :D :D
...tak to ja zase jo. Velmi se mi osvedcil hruby igelitovy pytel (jako je treba na hnojiva a pod.) naplneny piskem. Vyhoda: do kufru ho dam sam (dam tam prazdny pytel a naplnim lopatkou), dela to zatez (1 pytel je okolo 50kg) a v pripade potreby muzu nasypat pod kola. U nas v Indocine to ani jinak nejde. Pluh se na zasypanou cestu 2.-3. tridy dostane kolikrat az po poledni nebo druhy den.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 16.11.2005, 21:54

pokud tu potvoru poskládám tak vyrazím, ale nesmí být náledí, to radš budu ležet doma :)

Uživatelský avatar
nismo.power
user
Příspěvky: 187
Registrován: 08.11.2004, 00:30
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nismo.power » 23.11.2005, 12:10

ja jezdim nonstop :)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 23.11.2005, 12:19

doublejay píše:
tamo píše:...do kufra zataz nedavam :D :D
...tak to ja zase jo. Velmi se mi osvedcil hruby igelitovy pytel (jako je treba na hnojiva a pod.) naplneny piskem. Vyhoda: do kufru ho dam sam (dam tam prazdny pytel a naplnim lopatkou), dela to zatez (1 pytel je okolo 50kg) a v pripade potreby muzu nasypat pod kola. U nas v Indocine to ani jinak nejde. Pluh se na zasypanou cestu 2.-3. tridy dostane kolikrat az po poledni nebo druhy den.
ja uz v zime nejazdim, auto je odhlasene a ani sa v buducnosti v zime jazdit nechystam.
bacha na tie zataze, pri havarii ti ten pytel odtrhne hlavu. Je to ale urcite lepsie riesenie ako moj betonovy blok minulu zimu :roll:

Marek Radim
user
Příspěvky: 47
Registrován: 17.11.2005, 18:53

Příspěvek od Marek Radim » 23.11.2005, 16:46

Já nevyjedu,protože výfuk by mi v tom počasí a té soli vydržel max 50 km a momentálně nemám love na novýl.

Bredok

Příspěvek od Bredok » 27.11.2005, 19:52

Ahoj Martine,ty jsi správnej drak,myslím že to je o život,včera jsem vyjel silnice byla jen vlhká a ani nebyla pořádně namrzlá a když jsem předjížděl autobus a jen jsem při trojce lehce přišlápl plyn zadek se roztancoval,tak jsem zas nohu sundal!!To auto je na zimu nepoužitelné,nedovedu si představit sníh,byť i se zimákama!!!




Martin_534 píše:jasně, že budu jezdit :-)
už mám nazutý zimáky 205/55/16 a 225/50/16

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 27.11.2005, 21:32

Bredoku Bredoku, kdo se bojí, nesmí do lesa. Samozřejmě, že na zimu jsou zimní gumy podmínkou, na dvoukile zvlášť, a bacha na led. Zátěž do kufru, písek a lopatka a jede se. Dnes jsem si odjel cca 100km po silnicích II. a III. třídy, rozložení bylo posněžený led - sníh - břečka - mokro asi tak rovným dílem. Půl cesty jsem jel smykem, při každé akceleraci, zatáčce, brždění... Kde jinde získat průpravu na drift??? :lol: Na Vysočině žiju asi tak dlouho, kolik má moje dvoukilo - 14let, a zatím jsem každou zimu odjezdil postupně se čtyřmi auty. První a poslední bylo s náhonem na zadek a ta druhá dvě na předek. Dvoukilo je díky výkonu a lehké zádi o dost víc přetáčivé, musí se opatrně s plynem, ale dá se toho zase využít ke sportovnější jízdě a elegantnímu projíždění zatáček. Tohle je moje pátá zima s 200sx a doufám, že proběhne nejmíň stejně tak úspěšně jako ty předchozí 8)

P.S. určitě nejezdím jako pripos*aný, loni se mi povedly dvoje poloviční hodiny 180', ale měl jsem to pod kontrolou a "blbnul" jsem na široké rovné silnici, kde na kilometr daleko v obou směrech nikdo nejel. Pravidelně navštěvuju zasněžené letiště v Kámenu, vřele podobná místa doporučuju!!! Není lepší šance, jak se s autem pořádně sžít.

P.P.S. Umím si živě představit chudáky řidiče, kteří si jedou s vypětím všech sil 60, já je dojedu, na vhodném místě vyhodím blinkr, dvoukilo zamrská prdelí, opíše pár elegantních vlnovek a aniž bych opustil střed levého pruhu, za soustavného hrabání přeřadím a s pšouknutím BOVu zmizím 80-90-100km rychlostí. Jeden chytrák se mě dnes pokoušel napodobit (předjížděl po mně jednu Š120 jedoucí mimo město cca 50) s nějakou O2 s pražskou značkou, ale když jsem před zledovatělou zatáčkou, kterou jsem dvě hodiny předtím projížděl v opačném směru, podřadil 5-4-3 bez šlápnutí na brzdu, elegantně projel oblouček a pak jen ve zpětném zrcátku viděl, jak tam byl dlouhý a rychlý a při brždění chytil takového šmíra, že mu sotva stačila celá silnice, zklidnil hormony a jel zase tak, na kolik mu auto a síly stačily. Vysočina je zrádná, často se tu střídají povrchy, silničáři se věnují víc městu a dálnici a když si chci zajezdit, projedu si opatrně nějaký úsek, abych zjistil, co kde a jak můžu a pak si ho dám třeba 5x za sebou... Většinou zjistím, že jsem si mohl dovolit ještě o něco víc...

P.P.P.S. Rozhodně nejsem pro nějaký nebezpečný hazard na silnicích a čím jsem starší (a čím víc jsem do auta nasypal :lol: ), tím víc se bojím. Ani ne tak o sebe, ale o druhé. Snažím se počítat s tím, že ne každý je vyježděný a troufá si, nebo naopak - troufá si a není vyježděný... Kdo se na to necítí, ať prostě nejezdí nebo jen opatrně a pomalu, případně s jiným autem. Není to žádná ostuda, raději nejezdit nebo dojet později, ale DOJET, ne se někde (sám nebo s někým) rozmáznout. Nikdo z nás není superman, auta nejsou pancéřovaná a výrobce na ně nějak zapomněl namontovat tlačítka "back" nebo "restart level"...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 28.11.2005, 11:24

Model pro ty, co si nejsou jisti v provozu:

Obrázek
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 28.11.2005, 15:52

doublejay píše:Model pro ty, co si nejsou jisti v provozu:

Obrázek

:lol:

Uživatelský avatar
240SX
user
Příspěvky: 220
Registrován: 20.12.2005, 17:36
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek od 240SX » 21.12.2005, 20:11

Zprávný vlastník SX bude jezdit celou zimu.

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 22.12.2005, 00:01

no když to nejede (např chybí motor) tak aspon na bobech a celou zimu

Uživatelský avatar
Goodziller
user
Příspěvky: 1314
Registrován: 30.10.2005, 11:34
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goodziller » 22.12.2005, 13:28

Jelikoz ze vsech auticek, ktery mam je jen Nissak v poradku(tak nejak jzdi) tak s nim jezdit budu:-)

Caizi
user
Příspěvky: 951
Registrován: 15.04.2005, 11:22

Příspěvek od Caizi » 23.12.2005, 03:14

Ja sem i přez svá všechna předsevzeti vyjel na mensí vylet s SX-em a mohu říct že pokud to člověk jen lehtá tak není žádný problém ani na ledu ani na snehu ani na břečce.a to mám vzadu zimni 205/50 ale levá je uplně bez vzorku a prava tak max.3 mm a ve předu letní Pirelli 205/55...jen to chce včas a opatrne brzdit..jinak zkousel sem vyjet i na pustevny ale nejak to nevyšlo..jakmile začalo trošku vic sněhu a proklouzly kola tak už sem nemoh nic dělat..a tak mě navrh vyvezly dvě shade..ale jelikož se nešlo nahoře otočit .. tak sem z5 musel couvat asi 10km v jednoproudé polní ceste..zasněžené 20 cm sněhu...řeknu vám opravdu zažitek na celý život..ale byla to moje blbost..s řetězama by dvoukilo podle mě ujelo všude..přiští zimu odjezdim celou.. :wink:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 137 hostů