Jaké gumy na zimu?

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 03.11.2006, 19:20

Dnesni zazitky: nekolik docela hnusnych okamziku, lidi si nedaji a nedaji rict... Odpoledne napadlo par cm, stacilo roztat a opet zmrznout. Silnice jako sklo, silnicari resili nejspis pruser na D1 a prujezdy mestem lehce posolil jeden sypac, takze vsechny pripojene cesty byly jako zrcadlo. Gumy negumy, jen se bruslilo. Nekteri pitomci z okoli nepochopili, ze jsou na horach a o promenlivem povrchu nikdy nic neslyseli, takze jedou po posolene hlavni 50-60, pred odbocenim na vedlejsi dupnou na brzdu, najedou na zledovatelou vedlejsi nekolikrat rychleji, nez by meli a uz v hodinach miri na vas (muj) predek. Kdyz jsem jednoho takoveho vola videl prijizdet, vedel jsem, ze je zle (jel jsem po te vedlejsi, on prijizdel zleva a odbocoval na vedlejsi, ja chtel na hlavni vpravo), bleskove jsem sjel mimo silnici do travy (nastesti primo navazovala na povrch, zadne obrubniky nebo tak neco) a v klidu pockal par vterin, nez se ten rychly pitomecl rozplacl o protejsi zed v mistech, kde bych normalne cekal na moznost odbocit, nez by se uvolnila ta hlavni. Nic se mu nestalo, jen si zrusil predni naraznik, svetlo, kapotu a blatnik, tak jsem v klidu odjel. Primo v centru jsem za chvili jel neco vyridit a kdyz jsem v pulce ulice zabrzdil, klouzal jsem temer na konec pred krizovatku. ABS cvakalo jako vztekle, prestoze jsem jel tak 25-30, pripadal jsem si jako puk na lede. Musim auto pochvalit, ze nemelo tendenci se nikam stacet a nekolikanasobne prerusovane brzdeni to spravilo, ale fakt nechapu ty kastany na sjetych letnich, co jedou stejnym stylem jako v cervenci...

Takze u nas na Indocinsku bacha, nejen s dvoukilem, ale obecne vubec!!! Davejte pozor nejen na sebe, ale hlavne na ostatni, mnoho stastnych zimnich kilometru.

P.S. Koneckoncu, za chvili ve zpravach toho bude mozna vic.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
bordel
user
Příspěvky: 75
Registrován: 03.08.2006, 14:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bordel » 05.11.2006, 13:07

marat píše:Tak nakonec jsem vsadil na doporučení kamaráda z testovací laboratoře barumu v Otrokovicích-michellin alpin A3, 2tis za gumu není zas taková darda a měla by to být údajně špička s uplně novou silikou,takže až zajezdím dám vědět...
to me tesi, zrovna vcera mi prisli 8)
www.photohorizon.net << fotky
Civic TypeR
Tojota 3.0TT
KiviK VéTeš turbo

Uživatelský avatar
milonovo
user
Příspěvky: 722
Registrován: 05.10.2004, 20:37
Bydliště: Kolín

Příspěvek od milonovo » 05.11.2006, 17:13

Já jsem četl několik testů ADAC atd. a nej by měli bejt Good Year Ultra Grip 7,ty Fuldy byly mezi nejhoršíma,nevím jakou váhu to má pro normálního spotřebitele kterej rozdíl asi nepozná.Micheliny by měli mít největší výdrž.Jinak měl jsem na Scorpiu Bridgestone Blizzak LM25 a super.Teď bych chtěl zkusit ty Good Yeary.

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 05.11.2006, 22:20

Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů