Levné polosliky

prostě všechno, co je tak trochu off-topic
Odpovědět
Uživatelský avatar
Awatar
user
Příspěvky: 1385
Registrován: 23.08.2006, 23:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné polosliky

Příspěvek od Awatar » 14.01.2011, 09:55

Kentoya píše:rendo svez awatara na čínách do zatáčky :D, tak jak to umíš, a myslím že jedinej kdo bude mít pocit jistoty budou ty číny

nic proti awe, ale zrovna renda umí jezdit velmi dobře a jestli mu stačí číny tak musí všem, ale pokud tobě nesedí, klidně si kup co hrdlo ráčí, a upřímně a asi se nepletu, mám pocit že renda zajede nejlepší čas na okruhu se stejným setupem jak v autě tak na motorce, co se týká lidí z tohohle fora, a najdou se tak dva konkurenti kteří mu budou olizovat prdel, ale já to nejsem
Svezu se klidně a rád, ale každý má jiný nárok na pneumatiky i mezi profesionálním jezdci jsou obrovské rozdíli v požadavcích na pneu. Co bude stačit jednomu nemusí stačit jinému. Sice si myslim, že by byl čas na kvalitnějších gumách lepší. Vim co je všechno za vývojem pneumatiky a nevěřim, že to samé podstupují čínské gumy, proto jim nevěřim a i zkušenost na čínských gumách mi to nevyvrátila. Kdybych chtěl ušetřit a koupit levnou gumu, tak koupim třeba Firestone Firehawk SZ90 a vim, že guma bude pokaždé stejná a bude fungovat. Povýstupní kontrola etc.
S15 - JDM

vmille
user
Příspěvky: 1723
Registrován: 29.08.2007, 22:34
Bydliště: okres Břeclav

Re: Levné polosliky

Příspěvek od vmille » 14.01.2011, 10:10

Peca píše:A ja zas mam rad tu jistotu ze kdyz mi rupne v bende a rozhodnu se poradne projet tak vim ze se ani tak nemam skoro sanci dostat na limit gum a neskoncim nekde nedotacakem v protijedoucim aute :)
Protoze ty jsi zavodnik, ja se loudam :)

adner: mozna bych potreboval lepsi predni gumy (nebo mam chybu v podvozku), kazdou zatacku se mi hrne predek ven (toya T1R 235/45/R17 6mm 2° odklony) a to mam na zadu toya T1R 255/40/R17 1mm

Uživatelský avatar
Peca
user
Příspěvky: 3502
Registrován: 15.02.2006, 22:58
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné polosliky

Příspěvek od Peca » 14.01.2011, 10:14

vmille píše:
Peca píše:A ja zas mam rad tu jistotu ze kdyz mi rupne v bende a rozhodnu se poradne projet tak vim ze se ani tak nemam skoro sanci dostat na limit gum a neskoncim nekde nedotacakem v protijedoucim aute :)
Protoze ty jsi zavodnik, ja se loudam :)

adner: mozna bych potreboval lepsi predni gumy (nebo mam chybu v podvozku), kazdou zatacku se mi hrne predek ven (toya T1R 235/45/R17 6mm 2° odklony) a to mam na zadu toya T1R 255/40/R17 1mm
Vyhaž z motoru 30kg jako Renda a bude to lepší :lol:
Zelené peklo - všichni tam jednou musíme...
Anybody who says they enjoy the Nürburgring is either lying or isn't driving fast enough - J. Stewart

vmille
user
Příspěvky: 1723
Registrován: 29.08.2007, 22:34
Bydliště: okres Břeclav

Re: Levné polosliky

Příspěvek od vmille » 14.01.2011, 10:19

30kg uz jsem vyhodil, mozna vic tim to neni

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Re: Levné polosliky

Příspěvek od Kentoya » 14.01.2011, 10:38

Awatar píše:
Kentoya píše:rendo svez awatara na čínách do zatáčky :D, tak jak to umíš, a myslím že jedinej kdo bude mít pocit jistoty budou ty číny

nic proti awe, ale zrovna renda umí jezdit velmi dobře a jestli mu stačí číny tak musí všem, ale pokud tobě nesedí, klidně si kup co hrdlo ráčí, a upřímně a asi se nepletu, mám pocit že renda zajede nejlepší čas na okruhu se stejným setupem jak v autě tak na motorce, co se týká lidí z tohohle fora, a najdou se tak dva konkurenti kteří mu budou olizovat prdel, ale já to nejsem
Svezu se klidně a rád, ale každý má jiný nárok na pneumatiky i mezi profesionálním jezdci jsou obrovské rozdíli v požadavcích na pneu. Co bude stačit jednomu nemusí stačit jinému. Sice si myslim, že by byl čas na kvalitnějších gumách lepší. Vim co je všechno za vývojem pneumatiky a nevěřim, že to samé podstupují čínské gumy, proto jim nevěřim a i zkušenost na čínských gumách mi to nevyvrátila. Kdybych chtěl ušetřit a koupit levnou gumu, tak koupim třeba Firestone Firehawk SZ90 a vim, že guma bude pokaždé stejná a bude fungovat. Povýstupní kontrola etc.
celkem s tebou souhlasím že lepší guma-lepší čas
ale jde spíše o to kolik lidí dokáže opravdu ty lepší gumy využít, a když renda, kterej jezdí kurevskou kudlu na čínách je s nima spokojenej, tak budou ty číny stačit skoro všem a nemusí vyhazovat těžké mony za předražené gumy značkové, ale taky souhlasím s tím, že pokud se na nějakých gumách necítíš, byt sebelepších, tak si kup ty které ti sedí, byt jsou cenově jinde

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: Levné polosliky

Příspěvek od mauglie » 14.01.2011, 12:35

Dá se s Regal Race Xl jet i na mokru? Zkoušel někdo na okruhu?

Primárně bych je chtěl na okresky/normální silnice, ale třeba bych se zajel podívat na renocar :)

Uživatelský avatar
Fire
user
Příspěvky: 2687
Registrován: 20.02.2006, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné polosliky

Příspěvek od Fire » 14.01.2011, 13:11

Když se mrkneš na ten vzorek tak nevím proč by se na nich nedalo jezdit i na mokru, jen to chce víc opatrnosti.

Uživatelský avatar
mauglie
user
Příspěvky: 2461
Registrován: 17.05.2007, 13:20
Bydliště: Prague

Re: Levné polosliky

Příspěvek od mauglie » 14.01.2011, 13:18

Hodnocení na mokru 3, což příliš pozitivně nevypadá. Zajímají mne praktické zkušenosti a ne teorie vydedukované na základě vzorku.

Nemyslím to ve zlém.

Uživatelský avatar
Fire
user
Příspěvky: 2687
Registrován: 20.02.2006, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné polosliky

Příspěvek od Fire » 14.01.2011, 14:21

jasný chápu , zakládal jsem toto téma taky kvůli tomu abych znal zkušenosti lidí co ty gumy jezděj. Vycházím ale z toho že jsem jezdil cca půl sezóny na slikách BF Goodrich a i když jsem driftoval na mokru tak drželi luxusně ... třeba to je ale nesmyslné srovnání :wink:

Uživatelský avatar
Svobda
user
Příspěvky: 2542
Registrován: 20.02.2008, 21:18
Bydliště: Habartov

Re: Levné polosliky

Příspěvek od Svobda » 14.01.2011, 14:32

Awatar: No zrovna ty Firestony stoji pekne za hovno . Kamos je mel za tejden na Evu Sisaty asi neunesou 500NM ( ale rozlozenych na vsech kolech) proste sli do haje ty kola a nesedelo to snima jako stima origo Dunlopama nebo co to bylo.
Fire: Tak ono ten odvod vody za mokra poznas az tak od 120 kmh a vic treba na dalnici ,ale ja bych to tak neresil proste nebudu delat ptakoviny za velkyho deste.
Ja treba na primce poznam kdyz mam na jedny naprave blby gumy kdyz ted v zime mam vpredu Savy a vzadu stary Goodeyr UG tak auto je do zatacek nedotacivy a tlaci me to ven ( sice zase ty stary Goodyer jsou zase na hovno na brecce zadek ujizdi jako prase ,ale jak je sucho nebo mokro tak nestihaj ty predky).
Zato co dam letni 17 s Toyo ROad 215/45 na vsechny 4 tak auto je dost takovy neutralni ze fakt zalezi na zatacce ,ale vetsinou mi ujede spis trochu zadek.
Naposledy upravil(a) Svobda dne 14.01.2011, 14:35, celkem upraveno 1 x.
S14 r.v 1996 66tkm, P11GT,Daihatsu GTi ,Primastar, P11 prasivka diesel.
Pojištění vozidel, dovoz ze zahraníčí, servis JDM aut.
Levné autodíly

DGR podvozky : http://www.dgr-podvozky.cz

Uživatelský avatar
Fire
user
Příspěvky: 2687
Registrován: 20.02.2006, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné polosliky

Příspěvek od Fire » 14.01.2011, 14:34

No tu zkušenost mám z Blatný a je fakt že jsem nejvíc jel tak kilo.

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné polosliky

Příspěvek od adner » 14.01.2011, 17:28

ten kdo přečetl celé téma,musel dojít k závěru,že dohadování která guma je lepší mezi lidmi,kde každý má jiné auto,jiný styl jízdy,jiné zkušenosti,jiné jízdní podmínky je nesmyslné...původně to bylo o regalech,já říkám ano,mě se moc líbily,sto dalších lidí na to bude mít sto názorů...k čemu to vše bylo dobré - naznačit zvídavým,že to je především o ježdění samotném,ne o tom,jestli mám pneumatiky za 500 nebo 5000.Jen pro názornost - velmi často při zvýšení výkonu dochází k zhoršení časů jezdce na kolo,to je fakt.Teď už vám musí být jasné,že to není o materiálu ale o schopnostech člověka za volantem,na těch to stojí a s těmi to padá.I ty slavné pneumatiky.Ve světové literatuře existuje spousta publikací,jak se stát závodním jezdcem,doporučuji přečíst.Bez toho se nikam nedostanete,to si nedělám legraci.Jízda a reakce řidiče na různé situace se musí studovat stejně jako třeba hra na klavír.Nikdo nezačal hrát jen tak z placu...
ještě si dovolím dovětek:když člověk chce,tak se sveze úplně na všem i kdyby ty pneu byly jak z betonu,vždycky je lepší hledat způsob,jak to udělat,než důvod proč to nejde..
finito:awatar a Peca jsou spokojeni na značkových,adner a vmille na čínách,výsledek je stejný...
hádejte,které dva to vyjde levněji... :D

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné polosliky

Příspěvek od adner » 14.01.2011, 17:32

ee jsem nějak přehlíd,Franta už to tu v podstatě napsal přede mnou..

Uživatelský avatar
adner
user
Příspěvky: 2480
Registrován: 10.03.2006, 03:15
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné polosliky

Příspěvek od adner » 14.01.2011, 17:42

vmille píše:
Peca píše:A ja zas mam rad tu jistotu ze kdyz mi rupne v bende a rozhodnu se poradne projet tak vim ze se ani tak nemam skoro sanci dostat na limit gum a neskoncim nekde nedotacakem v protijedoucim aute :)
Protoze ty jsi zavodnik, ja se loudam :)

adner: mozna bych potreboval lepsi predni gumy (nebo mam chybu v podvozku), kazdou zatacku se mi hrne predek ven (toya T1R 235/45/R17 6mm 2° odklony) a to mam na zadu toya T1R 255/40/R17 1mm
to je těžké,neznám tvůj styl jízdy a taky nevím,jak se ti to hrne...nejspíš je to proto,že máš přetížený předek,tzn zatáčku je třeba jet pod plynem,T1R není žádný zázrak,takže jí musíš pomoci...jedeš pomalu a máš ji studenou...jedeš moc rychle a odklony jsou moc malé...máš měkké pružiny a slabý stabilizátor...nebo taky od všeho trochu,zamysli se a zkus něco vytipovat

Uživatelský avatar
Xcriss
user
Příspěvky: 2780
Registrován: 16.02.2009, 18:36
Bydliště: Ostrava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné polosliky

Příspěvek od Xcriss » 14.01.2011, 23:09

..Zacinam mit takove podezreni, ze Renda je sam velk Stig :D
Zajimave pocteni...
Jak moc velkou roli hraje ve stabilite auta v zatackach sirka pneu? Kamarad mel na MX-5 origo kola a nejake Sava pneu...Ted tam ma Rota RB 8" siroke s ukrutnyma Michellinama a sam rika, ze rozdil je "brutalne zavratny"... Poznal sem to v podstate okamzite i na miste spolujezdce, auto proste drzi jinak...
Moc presnych info sem nedal, ale treba mi nejaky expert dokaze odpovedet :)
'91 Nissan 240SX S13 KA24DE
'96 Nissan 240SX S14a KA24DE
'88 Nissan 200SX S12 Silvia CA18DET
__________
VOZÍME: MeisterR coilovers, DRIFTWORKS, HSD coilovers, KOLA Z USA

PRO VÍCE INFO -> kristian.tomala@afimocz.cz

Obrázek LIKE US ON FACEBOOK!

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 259 hostů