Antiradar -nebo vy snad chcete na 6 měsícu přijít o řidičák?

prostě všechno, co je tak trochu off-topic

Antiradar - co si o tom myslíte?

mám ho a jsem spokojený
1
8%
jezdím pomalu a nepotřebuju ho
3
25%
mam známé u polici - protekce to jistí
0
Žádná hlasování
zvažuji koupi
8
67%
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Antiradar -nebo vy snad chcete na 6 měsícu přijít o řidičák?

Příspěvek od 935Baby » 26.06.2006, 18:25

Takže brzo tu budeme mít ten nový silniční zákon a jak se o tom pořád mluví tak mě dneska utkvěla jedna myšlenka - koupit si do auta Antiradar 8)

Upřesnění pojmů:

Antiradar je zařízení sloužící pouze kdetekci policejních radarů a tudíž je povolenýZakázané jsou pouze rušičky policejních radarů, to když vám v aute najdou tak z vás oškubou o všechny prachy co máte (tuším že až 50 000 ve správním řízení)

Proč koupit antiradar?

pokud vám poldové naměří mimo obec že překračujete rychlost o víc jak 50km - pojedete třeba 145km (přiznejme si to vůbec není pro naše auta závratná rychlost, spíš běžná cestovní) tak vám dají tučnou pokutu a strhnou 5bodů a vezmou řidičák na 6měsíců :oops:
Představte si to taková idilka:

jedete si po silnici, krásné rovné silnici, nikde žádná křižovatka s vedlejší silnici, zádně kolony aut v protisměru, no tak to prostě oslolitíte 130....150...170 a najednou po několika km vás zastaví policejní hlídka ... 5bodů, pokuta, seberou vám řidičák na 6 měsíců a vy se budete na SX chodit koukat do garáže :roll: Tohle se mi nesmí nikdy stát. Neříkám že na každé taková silnici jezdím 170 určitě to u mě není ojedinělá záležitost.

V obci když překročíte o vic jak 30 tak platí stejné pravidlo (v obci mě to netrápí protože tam jezdím většinou předpisově až na vyjímky - kdo z vás to osolí 80m před koncem obce ? prostě už zkončili baráky a nějaká hovada dalï ceduli až o kus dál, třeba proto aby tam policajti mohli buzerovat a měřit, podobných případů kde je 50zbytečná se najdou mraky)

Obecně vzato ja jsem řidič který rychle (často překračuju mimo obec rychlostni limity) ale BEZPEČNĚ!!!!! Nejezdím rychle před horizonty, před křižovatkama atd. doufám že jsem to dostatečně popsal :D

PS: doufám že jsem to nezvoral, berte to jake žběžný pohled na bod vyhlášky týkající se ocenování rychlé jízdy

Ja osobně velmi zvažuji koupi antiradaru.

Máte ho někdo a jak jste s ním spokejení? Jakou máte značku a model?

Já zatím znám pouze jednoho ze známějších výrobců: Bell (nebo tak nějak se jmenují)

Tohle je asi nejzávaznější změna v předpisech které se obávám
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
mrkevvzime
user
Příspěvky: 1397
Registrován: 23.08.2005, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrkevvzime » 26.06.2006, 18:39

od 1.7.2006
jsou VESKERE antiradary zakazany :!: :!: :!: a nejsem si jistej ale byla tam nejaka strasna pokuta ted se mi vnucuje 100000,- , ale to si fakt nejsem jistej kouknu se

tak asi teda nejsou viz nize :wink:
Naposledy upravil(a) mrkevvzime dne 26.06.2006, 18:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mrkevvzime
user
Příspěvky: 1397
Registrován: 23.08.2005, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrkevvzime » 26.06.2006, 18:42

aha tak je to takhle:

Dosavadní zákon se podstatně nezměnil – minulý zakazoval používat antiradar účastníkovi provozu, současná novela tento zákaz rozšiřuje – prostě nikdo!

Přestože se rozšířil okruh osob, kterých se zákaz týká, nemění se nic na samotné podstatě zákazu. V České republice je zakázáno používat aktivní rušičky radarů, jejichž používání navíc zakazuje i telekomunikační zákon a které lze použít proti laserovým měřičům rychlosti. Policie ČR je zatím neměla, ovšem v letošním roce by měla obdržet více než sto těchto „laserových pistolí“. Dosavadní detektory je nedokážou včas odhalit, aktivní rušičky radarů jsou však protizákonné.

Přenosné pasivní radarové detektory jsou povolené, protože nejsou zakázané. Neexistuje totiž žádná norma, která by jejich použití upravovala. Napevno zabudované antiradary nemají homologaci, což znamená, že jejich nalezení může policista pokutovat. Za použití aktivních prostředků rušících radar pak může padnout trest až 100 000 korun.



Zákon o této problematice říká:
Paragraf 3, odst. 4
Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, která znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií nebo vojenskou policií při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen antiradar).

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 26.06.2006, 18:48

mrkevvzime píše: V České republice je zakázáno používat aktivní rušičky radarů, jejichž používání navíc zakazuje i telekomunikační zákon a které lze použít proti laserovým měřičům rychlosti. Policie ČR je zatím neměla, ovšem v letošním roce by měla obdržet více než sto těchto „laserových pistolí“. Dosavadní detektory je nedokážou včas odhalit, aktivní rušičky radarů jsou však protizákonné.

Přenosné pasivní radarové detektory jsou povolené, protože nejsou zakázané. Neexistuje totiž žádná norma, která by jejich použití upravovala. Napevno zabudované antiradary nemají homologaci, což znamená, že jejich nalezení může policista pokutovat. Za použití aktivních prostředků rušících radar pak může padnout trest až 100 000 korun.



Zákon o této problematice říká:
Paragraf 3, odst. 4
Nikdo nesmí používat technické prostředky a zařízení, která znemožňují nebo ovlivňují funkci technických prostředků používaných policií nebo vojenskou policií při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích (dále jen antiradar).
Dík za upřesnění - Měl jsem namysli ten Pasivní radarový detektor, tak tedy slovo antiradar bylo nevhodně použité.

To je blbé že ty laserové měřiče se zatím nedají detekovat.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 26.06.2006, 19:41

ja do nej rozhodne jdu...argumenty, ze Ti co jezdi slusne ho nepotrebuji bych nechal stranou....ale z vlastni zkusenosti...jet na 50tce cca 68km/h mi neprijde zase tak strasny, kdyz jde o rovnou prehlednou ulici o 4 pruzich 40 minut pred pulnoci, kdy neni zadnej provoz.....i tak sem to mel za 1000korun...takze ja ho mam v planu uz dlouho :)

Mimochodem netvrdim ze jezdim jak andilek..to bych si nekupoval dvoukilo..ale nektery omezeni jsou zbytecne nizky :) Tvrdi to i nekteri policajti....teda tady v Brne 8)
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 26.06.2006, 19:44

pokud se nemýlím bell 945 zvládá docela slušně i lasery. ale nejsem si zcela jist, musím se mrknout na recenze, jinak sotva dojdou peníze na účet tak ho kupuji

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 26.06.2006, 19:47

Kentoya píše:pokud se nemýlím bell 945 zvládá docela slušně i lasery. ale nejsem si zcela jist, musím se mrknout na recenze
Na kolik prosim te tahle sranda vyjde?
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 26.06.2006, 19:48

Nissan 200SX S13 1990

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 26.06.2006, 19:50

Dík, teda málo te není ale jsou investice ktere se určitě vyplatí 8)
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 26.06.2006, 19:53

no a na ebay ho maju za 115 dolarov

http://cgi.ebay.com/BEL-Vector-945-Rada ... dZViewItem
Nissan 200SX S13 1990

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 26.06.2006, 19:58

tamo píše:no a na ebay ho maju za 115 dolarov

http://cgi.ebay.com/BEL-Vector-945-Rada ... dZViewItem
Super cena, i s tím poštovným velmi přijatelné. Hlavně aby to fungovalo na české radary. Třeba je to naladěné na americké.

Ještě zbejvá 42 minut do konce aukce :D
Hele !!!!!!!!!

tady jich maj 11 :)

http://cgi.ebay.com/Brand-New-BEL-VECTO ... dZViewItem

Uděláme hromadnou objednávku ne :lol:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 26.06.2006, 20:15

jako jestli to někdo objedná beru i 2 za ty prachy, jinak českej návod k obsluze je k mání a ještě se mrkněte někdo na bell 965 a 975
ideální je ta 965, 975 se zabudovává napevno

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek » 26.06.2006, 20:24

Uz to jdu taky procitat....
http://www.autorevue.cz/diskuze/SubChil ... 02&Main=91

kuci dulezita veta je hned na zacatku...a sice....
Asi mám štěstí, že jsem s tím chvíli počkal, protože jsem zjistil, že tyto v zahraničí zakoupené jsou pravděpodobně u nás nefunkční, resp. téměř nefunkční.
Takze bych s Tim nakupem na Ebay pockal :-D
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 26.06.2006, 20:30

Mirek píše:Uz to jdu taky procitat....
http://www.autorevue.cz/diskuze/SubChil ... 02&Main=91

kuci dulezita veta je hned na zacatku...a sice....
Asi mám štěstí, že jsem s tím chvíli počkal, protože jsem zjistil, že tyto v zahraničí zakoupené jsou pravděpodobně u nás nefunkční, resp. téměř nefunkční.
Takze bych s Tim nakupem na Ebay pockal :-D
Takze potrebujeme nekoho kdo nam to trochu přečipuje :lol:

Třeba někoho jako: Ciazi, Raddy 8)
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 26.06.2006, 20:32

presne toho som sa obaval :(
Nissan 200SX S13 1990

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů