Barvení brzdových třmenů - dávat základovku?

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvení brzdových třmenů - dávat základovku?

Příspěvek od 935Baby » 01.02.2009, 09:44

Tak po několika měsiční usilovné práce (kdy jsem pracoval asi tak 1 den v měsící :lol: ) jsem dokončil GO brzd.

Ta barva od Motipu na brzdy je úplně ale úplně na hovno (jednalo se o tu ve spreji, ještě nabízejí dvojsložkovou v kelímkách...ta možná bude lepší)
- na trochu zahřátých brzdách je měkká takže brzný prach se do ní hezky zapěče, prej vysokoteplotní barva psali kokoti na balení a při tom je jen o 10° odolnější než obyč akrylát
- neni vůbec odolná vůči čističi brzd - funguje na ni jako rozpouštědlo, nastříkáte a otřete harříkem a je od barvy

Takže jsem ztrávil několik hodin pískováním a stříkáním třmenů zbytečně.

Kbyby jste někdo měli ověřenou kvalitní barvu tak napiště značku...možná v příštím životě až budu pískovat a stříkat třmeny tak ji použiju :blackeye:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
mrkevvzime
user
Příspěvky: 1397
Registrován: 23.08.2005, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvení brzdových třmenů - dávat základovku?

Příspěvek od mrkevvzime » 01.02.2009, 10:38

no ja na to prdnul ten hammerite a pohoda amoc jsem nezkoumal jestli se do toho chyta ten prach ale drzi to uz dlouho :wink:
ale je fakt, ze nepouzivam ten cistic :D

Uživatelský avatar
David
user
Příspěvky: 172
Registrován: 23.02.2007, 12:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvení brzdových třmenů - dávat základovku?

Příspěvek od David » 01.02.2009, 16:02

WALBRO 255L/h, vzduch filter APEXi Power Intake, SSQV BOV Monza,rozpery predna vlastna vyroba Alu., soft. NISSAN DATASCAN + kabel PC, budiky PROSPORT olej-tlak+teplota,turbo-tlak, SHORT SHIFTER, Alu-pedale Jamex, odnimatelna naba na volant NRG, Sport volant, Alu remenice -alternator+servo+vodna pumpa, El.Boost Cont. - GREDDY PROFEC e-01, WATER SILICONE HOSES , FRONT MOUNT INTERCOOLER KIT 2fast2cool2, sviecky NGK Iridium IX, cire predne svetla. Olejový chladič Apex Aeroquip style premiestnenie olej filtra AUTOBAHN 88, jednodielny kardan, Stage chip 1a h-dev., Energy suspension silače, Driftworks brzdove + spojkova hadica. F1 RACING STAGE 2 CLUTCH & 15LBS FLYWHEEL - strasný shit, S14 Apex Gen2 6/5 fast road coilovers , olej Mobil 1 5w-50 s MoS2, Turbo gt2860rs

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvení brzdových třmenů - dávat základovku?

Příspěvek od james2000 » 02.02.2009, 09:08

Tak pokud se tam lepí brzdový prach, tak buď koupit barvu v těch kelímkách od Motipu, ale ta stojí cca 600,- Kč a nebo druhá možnost je, že zajdeš do obchodu, kde se prodávají barvy pro autolakýrníky a koupíš tam akrylovou barvu a teplotně odolné tužidlo, necháš si to tam odvážit a před natíráním(nejde to stříkat, protože je to dost husté) to smícháš dohromady. Tato varianta vyjde na cca 150,-Kč je to stejné jak od Motipu, mám to na firemním autě natřené na brzdových deskách v místě kde je na desku namontované kolo, protože to tam šíleně rezlo, barva tam drží, neloupe se a nelepí se.
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
winie
user
Příspěvky: 668
Registrován: 28.06.2008, 12:35
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvení brzdových třmenů - dávat základovku?

Příspěvek od winie » 03.02.2009, 19:42

panove vsechno spatne :lol: ja delal trmeny steteckem a barvou na modely od revellu. a drzi to jak vztekly. neloupe se to a udrzuje se to kraaaasne.
Obrázek

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů