volant Viktor

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

volant Viktor

Příspěvek od raddy » 20.12.2004, 09:22

zaujima ma, ked kupim volant Viktor (z autodoplnkov, ten 30cm priemer), ci potrebujem kupit aj naboj alebo je mozne volant navarit na povodny naboj. A ak kupim aj naboj, ci je potom novy volant v rovnakej vzdialenosti od palubovky ako original.Dik

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 20.12.2004, 12:00

Pokud nechces navarit volant na ten puvodni, musis koupit naboj, ale pak rozhodne nebudes mit volant v puvodni vzdalenosti. U me jsme zkracovali tyc rizeni, jinak jsem mel 10-12cm k packam blinkru a steracu...

Takhle to ma Ondrej:
http://200sx.czechian.net/moje/11_2004/P1010159.JPG

a takhle ja:
http://www.doublejay.wz.cz/gallery/volant2a.JPG

Uživatelský avatar
zorro
user
Příspěvky: 150
Registrován: 27.09.2004, 13:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zorro » 20.12.2004, 12:02

?au raddy, jednoho 30cm Victora bych m?l na prodej. Je to model Laser tuším. Nebo Pulsar? Musel bych mrknout. M?l jsem ho v aut? asi 2 m?síce.

Jinak nába stojí docela dost pen?z, takže t?eba já to ?ešil tak, že jsem u?ízl tisícihran ze starýho volantu, nechal vysoustružit p?írubu na Victora a dohromady sva?il. Takže mám volant p?esn? v takové vzdálenosti jako jsem pot?eboval. Jinak s nábama bývá v?tšinou volant na stejné pozici nebo blíž k ?idi?i. :)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 20.12.2004, 12:50

zorro mas spravu.
este otazka, ten viktor ma cudlik na klakson?

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 20.12.2004, 13:22

Jojo, ta kulata stredovka s napisem je mackaci. A funguje lip nez standardni :P

Jo, a ten naboj stoji origo v prodejne 1500Kc :evil:

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 20.12.2004, 13:28

dik za rady pani, volant skusim kupit od zorra. a tym sa zuje zoznam veci co este chcem na zadnu rozperu. keby niekto niekde kupoval zadnu rozperu, urcite idem do toho....
P.S. necha som komplet nalakovat predny aj zadny naraznik, takze uz ani skrabancek, dufam ze to tak chvilu vydrzi:)

Uživatelský avatar
Ondrey
user
Příspěvky: 587
Registrován: 27.09.2004, 15:47
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrey » 20.12.2004, 15:41

Jen malý upozorn?ní.. Sériovej volant má deforma?ní zónu ?ešenou m?kkým v?ncem.. Každej sportovní volant je narozdíl od klasickýho vyrobenej z hodn? pevnýho materiálu a deforma?ní zóna je vy?ešená v náb?! Proto má nába tak divnej tvar a je potažená pružnou gumovou "trubkou"..
Takže když n?kdo vezme sportovní volant a nava?í ho na tisícihran ze sériovýho, tak získá následující v?ci:
- zni?enej p?vodní volant
- spoustu práce s vykucháváním a nava?ováním tisícist?nu místo povolení a utažení pár šroub? na náb?
- asi i nak?ivo p?iva?enej tisícihran
- volant moc blízko palubce
- a co je nejhorší - zrušený deforma?ní zóny..
Nechci nikoho odrazovat a ani samoz?ejm? nikomu nep?eju žádnou nehodu, ale zvážil bych, jestli ušet?ení 1.000,- K? v tomto p?ípad? opravdu p?inese ten správnej výsledek..
240 genuine british BHPs covered with British racing green..

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 20.12.2004, 18:18

Ja jen doplnim, ze po ty nehode jsem musel svuj volant rovnat cca 30 minut a dalo to hooodne prace...
Proste po narazu byl radne smuchlanej, diky za to, jinak by to asi nebylo prijemny, se na nej napichnout..
Ondreyi je to dobra pripominka, protoze lidi jdou za upravama a pak vubec nehledi, co se stane, kdyz neco proste nevyjde.
Sportovni sedacky skorepiny taky v zasade moc nemam rad... predstavte si, jak tezko se do nich seda a jeste hure se z nich vylejza.. a ted si uvedomte, jak se z nich asi poleze, kdyz budete mit pomackany auto a budete treba hlavou dolu nebo na boku.. Ja mam vsechno seriovy a byl jsem rad, kdyz jsem se z toho auta vyskrabal, jak lezelo na boku... nedovedu si predstavit, kdybych tam mel tyhle sedacky.. a neargumentujte tim, ze vam se nic stat nemuze,i kdyby jste byli bohove, kdykoli muze nabourat nekdo vas. Takze ta pripominka je dost na miste, pokud jsou sportovni volanty opravdu tak tvrdy... volant je to prvni s cim se pri narazu potkate.. Za uvahu stoji i to, jak asi dopadne zapesti, kdyz se ten volant neohne, ale zustane vam v ruce.. jak rikam, ten muj mel tvar elipsy.. a to jsem mel v podstate jen bouli na cele.
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Uživatelský avatar
zorro
user
Příspěvky: 150
Registrován: 27.09.2004, 13:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zorro » 20.12.2004, 23:59

Petr & Ondrey: no jasný n?co na tom bude, ale nikdo vám to nenutí. Každý jde za n??ím jiným. N?kdo za bezpe?ností a n?kdo za nekompromisností. Když driftuju, tak mi prost? sériový sedáky nesta?í. Tak si koupím sko?epiny a hotovo. Ne?íkám, že nem?žu bourat, ale když budu bourat, tak to budu ?ešit pak. Jinak tatík m?l dv? t?žký boura?ky, vždy auto na šrot. Nikdy ránu ne?ekal ani nezavinil a v obou p?ípadech m?l sportovní volanty (teda sice ne Victor, ale Nardi Torino). V obou p?ípadech ohnul tisícihran, ale nikdy volant. A to je firma, která dodává exkluzivní sportovní volanty do prvovýroby. Takže asi ví, jak to mají d?lat. :)))

Uživatelský avatar
Ondrey
user
Příspěvky: 587
Registrován: 27.09.2004, 15:47
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrey » 21.12.2004, 09:34

zorro píše:Petr & Ondrey: no jasný n?co na tom bude, ale nikdo vám to nenutí. Každý jde za n??ím jiným. N?kdo za bezpe?ností a n?kdo za nekompromisností. Když driftuju, tak mi prost? sériový sedáky nesta?í. Tak si koupím sko?epiny a hotovo. Ne?íkám, že nem?žu bourat, ale když budu bourat, tak to budu ?ešit pak. Jinak tatík m?l dv? t?žký boura?ky, vždy auto na šrot. Nikdy ránu ne?ekal ani nezavinil a v obou p?ípadech m?l sportovní volanty (teda sice ne Victor, ale Nardi Torino). V obou p?ípadech ohnul tisícihran, ale nikdy volant. A to je firma, která dodává exkluzivní sportovní volanty do prvovýroby. Takže asi ví, jak to mají d?lat. :)))
Já ti taky nic nenutím.. :wink: Jen jsem cht?l upozornit na to, že hodn? záleží na PROVEDENÍ tý nekompromisnosti.. sko?epiny jsou fajn, ale pokud jsou p?išroubovaný na dobrý slovo, jsou úpln? naprd.. stejn? tak volant.. pokud je posva?ovanej, nikdy nem?že správn? plnit všechny svoje funkce.. Jinak tvoje p?ipomínka s tatíkem ni?emu neodporuje.. já jsem netvrdil, že se ohne volant, ale to, na ?em drží = tisícihran.. a vsadim se, že ten tisícihran nebyl nava?enej p?ímo na volant.. :wink:
240 genuine british BHPs covered with British racing green..

Uživatelský avatar
Hynek
user
Příspěvky: 1124
Registrován: 06.10.2004, 18:47
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Hynek » 21.12.2004, 12:08

chlapy, te? už jsou na ?ad? ob?anky :)

Uživatelský avatar
zorro
user
Příspěvky: 150
Registrován: 27.09.2004, 13:27
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zorro » 21.12.2004, 22:35

Ondrey: nevím jak je tomu u 200SX v sérii a nevím zda-li jsi m?l rozebrané volanty i z jiných aut, ale náboj (chápej osazení na tisícihran) je v 90ti procentech p?iva?eno k vnit?nímu rámu volantu. Tudíž je to absolutn? to samý jako když si vysoustružím p?írubu na sportovní volant, osoustružím u?izlej tisícihran ze starýho volantu a sva?ím dohromady.

Vzhledem k tomu, že jsem m?l v p?irub? na Victora vysoustružený "zápich", kam jsem zasadil tisícihran z p?vodního volantu a teprve pak obva?il, m?l jsem to absolutn? p?esný a neházelo to ani v jedné ose a pevností bych si troufal s p?ehledem konkurovat sváru v továrním volantu.

Jinak by m? t?eba zajímalo pro? Sparco d?lá náboje na volanty taky natvrdo, žádný tlumi?e ani nic takového. A to je Sparco v podstat? vybavení p?ipravené pro závodní použití, kde se tak trochu s nehodama po?ítá...:)))

Hynek: v poho, jen diskutujeme, od toho tady tohle fórum je ne? :)))

Petr
user
Příspěvky: 167
Registrován: 08.10.2004, 13:31
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 21.12.2004, 23:28

S nehodama se pocita, stejne tak se pocita s pouzitim dalsich bezpecnostnich prvku pri jizdach na okruhu jako treba ramy, ctyrbodovy pasy, atd.. takze pak se k volantu stejne nedostanes a kdyby uz se dostal volant k tobe, stejne uz to asi nebude moc vadit, protoze te napichne, at uz ma nebo nema pruzny naboj :)
Ale kdyz si nekdo jen vymeni volant za tvrdej, pak se nejlepe ani nepripouta, jak to uz u aut pouzivanych i v beznem provozu chodi (kdo z nas s dvoukilem jezdi JEN na okruhu) - coz u aut urcenych pouze na okruh nehrozi, tak pak je pri nehode vymalovano..
Je to stejny, jako kdyz si nejakej pubertak na S120 nalata podlozky a pak v kazdy zatacce riskuje, ze mu uleti kolo i s napravou :) Provedl nekompromisni tuning :) Ale odmita resit i jiny otazky, nez jen to, jak auto po tehle uprave vypada a jak muze ted flakat zatacky.. treba jestli to ma original poloosa sanci ustat. Nechci tu srovnavat dvoukilo a s120 :) jen davam Ondrovi za pravdu, ze bezpecnost provadene upravy by mela byt na prvnim miste.. Kdyz uz nechcete vyhodit 1500 kc, tak to aspon nevarte, ale prilepte kanagonem :lol:
Vinova S13 - 1990

T25 - 0,8bar , kat už neny, BOV MK II - Minulost... rad vzpominam, 200sx je bezva auto
------------------------------------
ale ted si vozim prdel v XEDOS 9 2,5 V6 - 4WS
a trosku mene z ni boli zada :)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 22.12.2004, 08:32

o.k. pani, dobra diskusia. takze kupim aj naboj, ale v tom pripade musim skratit tyc riadenia, inak bude volant dalej ako povodny a to ja v ziadnom pripade nechcem.....
ak vas mozem poprosit, najde sa niekto, kto mi vie ten naboj zohnat a poslat na slovensko? nechcem to kupovat v autodoplnkoch, lebo oni to posielaju na slovensku cez dalsiu firmu co chvilu trva a je to kapanek drahsie....

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 22.12.2004, 09:23

dobrá diskuze :-)

jenom mi není jasný to zkracování ty?e ?ízení ... to snad nejde, ne?
doublejay: neskracoval si spíš ten náboj od viktora, abz nebyl tak dlouhej?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 94 hostů