Problemy so startovanim

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Problemy so startovanim

Příspěvek od tamo » 16.02.2005, 09:05

Caute chalani

Mam problem so startovanim. V sobotu som chcel ist na aute a nenastartovalo. Pozeral som poistky, kable. Pozeral som aj kody z ECU, raz mi vyhodilo 11 a druhy krat zase 55. Ozaj, ked je ECU v normalnom mode blikaju ledky stale prvy mod, druhy mod ....atd dookola. Aj ked som isiel na aute tak tiez blikali.:?:

Vcera som bol v servise, vybrali sme starter a fungoval. Skusali sme ho v aute a tocil. Potom sme ho dali naspat a auto nastartovalo.
Ked som isiel vecer startovat tak nic. Odpojil som nachvilu baterku, tiez nic. Na noc som vybral baterku z auta a rano som skusal startovat a nastartovalo aj viac krat po sebe. Viem to ze ked odpojim baterku asi na 20 min. Tak auto urcite nastartuje. Mam pocit ze to bude nieco s alarmom.

Ked vas nieco napadne, napiste.

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 16.02.2005, 09:56

Ja tam krome alarmu mam imobilizer, jeho cinnost se pozna tak, ze po otoceni klicku nenaskoci kontrolky, protoze odpoji nejake kabely, mimo jine i ke vstrikum. Starter pak toci, ale auto nestartuje. Nemas tam nejaky podobny system? Znamemu treba odpojuje palivovou pumpu - slysis jeji cinnost po otoceni klicku do prvni polohy?

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 16.02.2005, 10:27

doublejay píše:Ja tam krome alarmu mam imobilizer, jeho cinnost se pozna tak, ze po otoceni klicku nenaskoci kontrolky, protoze odpoji nejake kabely, mimo jine i ke vstrikum. Starter pak toci, ale auto nestartuje. Nemas tam nejaky podobny system? Znamemu treba odpojuje palivovou pumpu - slysis jeji cinnost po otoceni klicku do prvni polohy?
Mne palivova pumpa natiahne benzin. Vsetko sprava tak ako doteraz, kontrolky svietia normalne. Po otoceny klucika do pohohy start cvakne relatko co odpaja zapojene zariadenia, ale starter sa nerostoci.

Musim to v sobotu rozobrat a hlavne pozriet ten alarm. Neviem ci tam imobilizer vlastne mam. Doteraz som ziadny problem nemal.

Uživatelský avatar
Ondrey
user
Příspěvky: 587
Registrován: 27.09.2004, 15:47
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondrey » 16.02.2005, 13:43

tamo píše:
doublejay píše:Ja tam krome alarmu mam imobilizer, jeho cinnost se pozna tak, ze po otoceni klicku nenaskoci kontrolky, protoze odpoji nejake kabely, mimo jine i ke vstrikum. Starter pak toci, ale auto nestartuje. Nemas tam nejaky podobny system? Znamemu treba odpojuje palivovou pumpu - slysis jeji cinnost po otoceni klicku do prvni polohy?
Mne palivova pumpa natiahne benzin. Vsetko sprava tak ako doteraz, kontrolky svietia normalne. Po otoceny klucika do pohohy start cvakne relatko co odpaja zapojene zariadenia, ale starter sa nerostoci.

Musim to v sobotu rozobrat a hlavne pozriet ten alarm. Neviem ci tam imobilizer vlastne mam. Doteraz som ziadny problem nemal.
nem?že to být jenom zesláblá baterka? kamarádovi se na aut? s alarmem a immobilizérem v zim? stávalo, že p?i startování všechno vypadalo normáln? - kontrolky, palivová pumpa, ... - až na to, že se neto?il startér, jenom cvakalo relátko...
zkusili jsme to nato?it p?es kabely, což se povedlo.. po nabití baterky zase bylo všechno ok... prost? byla jen ?áste?n? vybitá a nesnesla ur?itou zát?ž...
zkus vyndat a úpln? nabít baterku a pak ráno studený auto nastartovat.. když se to nastartovat povede, tak bych být tebou zkontroloval instalaci toho alarmu..
240 genuine british BHPs covered with British racing green..

Řehy
user
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004, 21:27
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Problemy so startovanim

Příspěvek od Řehy » 16.02.2005, 14:24

jeste bych mozna zkusil drzet klicek v poloze start a bouchnout zaroven do starteru...asi to bude chtit 2 lidi :o)... taky mi to podobne blblo a bylo to uhlikama a zanesenou civkou bordelem, ktery pri urcite teplote zmrzl tak, ze se civka nepohybovala a tak nemohla sepnout startovaci kontakty...

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 17.02.2005, 08:00

Ako som pisal v prvom prispevku. Ze som na noc vybral baterku a rano som v pohode nastartoval. Nechal som ju tam cely den a vcera vecer starter tiez reagaval teda tocil ale uz mam slabu baterku, tak som nenastartoval.

To ondrey: Keby mam vtedy problem s baterkou tak by sa aspon cievka vysunula. tolko energie by mala. V baterke to nebude aj ked ju mam teraz vybitu.

To rehy: Starter bol vonku a bol rozobraty, vycisteny a premazani. Uhliky su v poriadku.

V sobotu budem na tom robit. Tak dufam ze to vyriesim. Stale podozrievam ten alarm.

idanow
user
Příspěvky: 418
Registrován: 14.10.2004, 08:36
Bydliště: malacky, sk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od idanow » 17.02.2005, 08:17

ja som mal problemy so startovanim dvakrat:
1) zoxidovane kontakty
2) slaba cievka (skakala, ale nie az do zopnutej polohy) - toto robilo zo zaciatku nepravidelne, stacilo trochu pobuchat a startoval.

zistit, ci je to alarmom, je jednoducha vec: ked ti nejde nastartovat, zmeraj napatie na cievke. pokial tam je, alarm mozes vylucit a sustred sa na horeuvedene body :)

este jedna moznost ma napadla: ak mas automat (co nepredpokladam), tak moze blbnut senzor neutralnej polohy.

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 17.02.2005, 08:25

idanow píše: zistit, ci je to alarmom, je jednoducha vec: ked ti nejde nastartovat, zmeraj napatie na cievke. pokial tam je, alarm mozes vylucit a sustred sa na horeuvedene body :)
Ked neslo nastartovat tak som mal napatie na kably co ide do cievky.

Automat nemam.

Kontakty su v poriadku, nie su zoxidovane a cievka sa ani nehne.

Musim nabit najprv baterku a budem to skusat, lebo naposledy to islo. Mozno ze to uz bude fungovat.

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 21.02.2005, 07:55

mne presne tento problem robily velke prechodove odpory na kontaktoch baterie, ale moze to byt aj na kontaktoch startera.Zober startovaci kabel a prepoj - baterie priamo s blokom motora na vylucenie odporu na uzemneni...

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 21.02.2005, 08:20

V sobotu som zaniesol starter autoelektrikarovi. Vymeni tam uhliky, vycistiho a uvidime. Je dost vybity rotor. Polovica rotora co je pri uhlikoch bola zasvinena a to sposobovalo ze raz isiel a raz nie. V stredu ho asi budem mat hotovy. Potom napisem.

Diky vsetky za rady a tipy

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 25.02.2005, 08:00

Je to hotove. Vcera som bol zobrat auto. Starter bezi.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 161 hostů