odvětrání vaček

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

odvětrání vaček

Příspěvek od Kentoya » 17.01.2006, 11:50

kluci již delší dobu se mi to mele v hlavě, tak ven s tím

vím že upravujete odvětrání vaček do sběrné nádoby

ocode - jelikož kryty vaček jsou propojeny, tak se domnívám, že při --------bostu (malých otáčkách), je v sání podtlak a tudíž sání má snahu někde vzduch nabrat, samozřejmě přes váhu vzduchu jde většina, ale právě těma krytama, může docházet k přisávání vzduchu, až z té nádobky, což už může dělat problémy např se startováním a udržením chodu v nízkých otáčkách, popř nepatrně chudší směs :?:
no a při fulbost je to jasný, dáváte tam zpětný ventil, a přetlak z vaček jde do nádobky, (bez ventilu je to na kokot bo by zase šel již zvážený vzduch přes vačky do nádobky)

a tak se ptám, nechce to náhodou ještě nějaký ventil mezi vačky a nádobku ?
popř co když zapojím všechny 4 vývody přímo do eccs, bude mít kam jít přetlak z vaček při fulbostu (myslím si že ne)

odborníci pište

Uživatelský avatar
Hynek
user
Příspěvky: 1124
Registrován: 06.10.2004, 18:47
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Hynek » 17.01.2006, 12:06

může docházet k přisávání vzduchu, až z té nádobky, což už může dělat problémy např se startováním a udržením chodu v nízkých otáčkách, popř nepatrně chudší směs
nemůže je tam přece ta zpětná klapka :)
já to ještě udělaný nemam,ale chystam se na to, chtěl bych to nějak jednodušit je tam těch hadic nějak moc, máte někdo nápad jak?

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 17.01.2006, 12:18

pokud se nemýlím tak ta klapka je nastavená aby nešlo nic směrem ven z ECCS opačně nikoliv

Uživatelský avatar
Hynek
user
Příspěvky: 1124
Registrován: 06.10.2004, 18:47
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Hynek » 17.01.2006, 12:31

myslel sem že ti jde o tudle klapku

Obrázek

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 17.01.2006, 12:34

kentoya, dobra otazka. sice to tu uz bolo rozoberane, ale neuskodi znova.

pokial niekdo vyvedie odvetranie vaciek do nadoby, tak pri podtlaku v sani sa bude sat falosny vzduch do bloku sania cez PCV ventil.
Su dva sposoby ako tomu zabranit:

prvy je zaradit pred zbernu nadobu jednosmernu klapku, ktora bude pustat SMEROM VON-DO NADOBY.

druhy je zrusit (zaslepit, zavarit) PCV ventil, tym padom sa sanie uplne odpoji od vaciek (tak to mam napr. ja.)


vysvetlivka: PCV ventil je ventil na bloku sania, kam ide hadica z odvetrania sacej vacky.

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 17.01.2006, 13:20

dík za ujasnění pojmů, dojmů a průjmů
já jsem totiž ve starších příspěvcích pochopil (asi blbě) že přidáváte zpětný ventil před PCV (jelikož může být nedostačující) aby se přetlak z turba nedostal do vaček, ale neobjevil jsem variantu (asi jsem blbě hledal) zpětný ventil do nádobky
já stejně více méně uvažuji o varintě 2 - ucpat PCV a všechny vývody z vaček propojit a odvézt do nádoby

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 17.01.2006, 13:22

Kentoya píše:dík za ujasnění pojmů, dojmů a průjmů
já jsem totiž ve starších příspěvcích pochopil (asi blbě) že přidáváte zpětný ventil před PCV (jelikož může být nedostačující) aby se přetlak z turba nedostal do vaček, ale neobjevil jsem variantu (asi jsem blbě hledal) zpětný ventil do nádobky
já stejně více méně uvažuji o varintě 2 - ucpat PCV a všechny vývody z vaček propojit a odvézt do nádoby
likvodacia PCV je velmi uzitocna vec hlavne z hladiska bezpecnosti, nehrozi viac naplnenie sania olejom.

A ked sa pozries na obrazok od Hynka, tak to je hodne stara fotka z mojho auta a ten ventil ide do nadoby...

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 17.01.2006, 22:03

tak jsem to vzal z ostra
do hadice vlevo vzadu (odvětrání sacích) jsem vrazil meděnou kulatinu průměr 16
a pcv ventil jsem odšrouboval hned za šestihranem uřízl, udělal vně závit M8 a zašrouboval imbus s O kroužkem
už si vačky do sání nefouknou

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 29.01.2006, 16:27

ad rady

prosím tě ten samotnej vývod ze sacích vaček (nejblíž u spolujezdce směrem dolů) může se taky ucpat, nebo musí být průchozí, jde to do nějaké plechové kulaté nádoby na bloku motoru pod eccs a pls co je ta nádoha zač je to chladič oleje či co?

Uživatelský avatar
Gulašek
user
Příspěvky: 134
Registrován: 20.07.2005, 14:46
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gulašek » 29.01.2006, 16:53

Kentoya píše:ad rady

prosím tě ten samotnej vývod ze sacích vaček (nejblíž u spolujezdce směrem dolů) může se taky ucpat, nebo musí být průchozí, jde to do nějaké plechové kulaté nádoby na bloku motoru pod eccs a pls co je ta nádoha zač je to chladič oleje či co?
To musí být průchozí ! je to odvětrávání z klikové skříně .

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 29.01.2006, 18:06

Gulašek píše:
Kentoya píše:ad rady

prosím tě ten samotnej vývod ze sacích vaček (nejblíž u spolujezdce směrem dolů) může se taky ucpat, nebo musí být průchozí, jde to do nějaké plechové kulaté nádoby na bloku motoru pod eccs a pls co je ta nádoha zač je to chladič oleje či co?
To musí být průchozí ! je to odvětrávání z klikové skříně .
presne tak...ak mozes, zhod ju a dobre vycisti, byva upchata...

Uživatelský avatar
Heini
user
Příspěvky: 1817
Registrován: 30.03.2005, 21:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Heini » 29.01.2006, 21:28

Já to mněl zacpaný u kliky pod tím krycím plechem.

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 29.01.2006, 22:06

no mám ji průchozí zaplatpanbuh, akorat jsem nevěděl k čemu je, zase jsem o něco chytřejší díky

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů