Predstih zapalovani nastaveny na 5° pred horní úvratí

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 23.09.2006, 21:24

UDC-team píše:Tendle stroboskop je nahodou dobrej! kolik tě stál???
3200Kč - značka TRISCO, vyrobce Taiwan (se spojeni s Taiwanem se me vybaví PC komponenty MSI, takze o kvalitu nemam obavy)

Můžeš si ho objednat na www.univer.cz

Ja mam typ DA-3100

Obrázek

Funkce:

Advance: 0-60 Degree BTDC
Tach: 200-10000 RPM
Dwell: 0-99.9%
Volt: 0-16V

homepage vyrobce: www.trisco.com
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 23.09.2006, 21:29

Jinak jsem vratil zpet nastaveni predstihu na 15° BTDC. Jak jsem s tim pred tim hybal to to opravdu bylo nastavene na 25° BTDC - to taky vysvetluje proc to tak dobre jelo kdyz jsem to byl s tim predstihem 25° projet.

Radsi jsem premeril komprese - díky bohu zustaly nezmenené 9,5bar jako pred tim kdyz jsem meril.

Svičky taky nebyly upálené, takže se zdá že motor ty moje experimenty přežil bez nějaké větší újmy. Jěště je otázka co na to říkali ložiska na ojnicích a klice :roll: No snad se jim to libilo :D
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Kentoya
user
Příspěvky: 6609
Registrován: 10.09.2005, 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kentoya » 23.09.2006, 21:34

jestli ti to jelo na 25 a slyšel jsi cosi, zkus jestli to pojede lío na cca 18 stupnů a jestli to cosi opět uslyšíš, myslím si že těch 18 je slušná hodnota pro naše motory, ani málo ani moc, ale pokud nechceš experimentovat nechej 15 a klídek

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 23.09.2006, 21:37

Kentoya píše:jestli ti to jelo na 25 a slyšel jsi cosi, zkus jestli to pojede lío na cca 18 stupnů a jestli to cosi opět uslyšíš, myslím si že těch 18 je slušná hodnota pro naše motory, ani málo ani moc, ale pokud nechceš experimentovat nechej 15 a klídek
Reknu ti ze na expreminety nemam uz nejak naladu :)

Ale je fakt ze na tech 25°C to melo brutal zatah :shock: Fakt jsem citil tak narust vykonu cca 30koni odhadem.

Je mozne ze to co jsem slysel fakt bylo nejake drncení neceho v interieru. Ale jak fakt ze to znelo jako takove cvrlikani ale velmi tiche (že by slabé detonace?) Nad 4500rpm jsem to neslysel mozna kvuli tomu ze to pak prehlušil řev motoru.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 24.09.2006, 02:07

Tak jsem se vratil ze zkusebni tentokrat relaxacni testovaci jizdy a vysledky:

to co jsem pred tim pri predstihu na 25° slysel byly asi pravdepodobne slabe detonace. Ted kdyz jsem s tim jel tak jsem nic neslysel coz vylucuje tu mou teorii o vibrujicí části interieru.

Alespon uz vím jak asi by meli znít detonace.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 129 hostů