LED Diody

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 10.04.2008, 15:56

neviem az tak do hlbky som nesiel ale mozne je vsetko ... aj ked som pajkoval tak 1-2 sekundy ako kedy toz neviem stavalo sa mi to relativne casto ... co sa tyka prehriatia aj take sa mi stalo ale to bolo evidentne ked som sa mi zacal soplit cin toz to e nieco troska ine ...

co sa tyka toho zdroja je na to origo svab fakt neviem jake ma oznacenie ale je fakt good :) ... jedine co som nasiel tak to su komplet moduly hotove ceny su od 650skk a dava to prudy od 350ma a viac ako ktory ... inak sa to da vyskladat asi za 150 sk toz to len pre porovnanie - vyhoda je ze to fici pulzne tak to ani nekuri ... kolega sa s tym dost hral ja som na to zatim nemal cas ...

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 10.04.2008, 19:46

Za svuj zivot jsem pouzil a zapajel tisice LED, delal jsem spektralni analyzatory (32 pasem po 12 LED), LED osciloskopy a jine, ale opravdu se mi nic podobneho nestalo... A to i v dobe, kdy kvalita u nas dostupnych soucastek byla mnohem horsi, nez je dnes. To co popisujes, celkem napovida o poskozeni vnitrku diody prehratim pres vyvody, odpovidala by tomu i ta "obcasna" funkce... Kdysi dokonce doporucovali pajet LED tak, ze se pinzetou drzel vyvod mezi pajenym mistem a soucastkou pro lepsi odvod tepla...
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
berco
user
Příspěvky: 133
Registrován: 29.04.2007, 12:16

Příspěvek od berco » 11.04.2008, 07:26

jo jo je to mozne neviem pravdu povediac ani som to neriesil dopodrobna nejak nebol cas robit elaborat ... to co spominas s pinzetou ochladzovat piny poznam ale to sa mi fakt nechcelo... keby boli tie ledky drahsie tak mozno ano ;)

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraS13 » 11.04.2008, 08:55

OT
To Doublejay & Berco : Máte nějak podobný awatary - krom toho že jeden je pre a druhej face ! Ale vypadá to hezky
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů