horenie a klepanie :-(

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: horenie a klepanie :-(

Příspěvek od raddy » 25.10.2008, 08:39

mas asi zle nastaveny predzapal

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: horenie a klepanie :-(

Příspěvek od driftak » 25.10.2008, 09:15

raddy píše:mas asi zle nastaveny predzapal
Tiez si myslim ze predzapalom, ale ako som tam dal tie vstreky co som mal v kufri, tak to islo omnoho horsie. A mal som pocit, ze pali iba na 3 valce. Takze dnes to idem vymenit naspat, a pohram sa asi s nastavenim rozdelovaca.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: horenie a klepanie :-(

Příspěvek od driftak » 29.10.2008, 23:32

nastavil som rozdelovac podla navodu, a nechyta mi to. :-( Okrem toho, startujem, a zrazu sa to cele iba "zasekne" a uz netoci. Ked hned potom zacnem zasa startovat, tak to ide dalej bezproblemov, az kym sa to zasa nerozhodne ze sa to zasekne. Mne to pripadalo ako keby sa stretavali valce s ventilmi, ale slik povedal ze ked budem tocit klukou, tak by som mal pocut akesi klepnutie ak by sa mi stretavali valce s venilmi. A nic take som nepocul. Okrem toho, vcera mi to chytalo, lenze som zistil, ze brat vytahoval rozdelovac (zasa) a zrejme ho posunul o zub. Aked mi to vcera chytilo, tak to strasne zle palilo (to som este nevedel o posunutom rozdelovaci). A jedine co som spravil bolo ze som PODLA NAVODU nastavil, a zaizoloval svieckove kable, lebo hadzali iskry medzi sebou. A dnes mi to uz neneskocilo. :-( Neviem preco. :-( Asi koli rozdelovacu, ale ako ho treba potom nastavit, ked mi nejde podla nastavenia z navodu. (Striha 4ty valec, a vtedy hadze skru rvy valec. Takze bodka na rozdelovaci musi byt vtedy na vrchu rozdelovaca. A to znamena, ze ho musim pri strkani do hlavy potocit o jeden zub dolava. A nejde to. Ak je tento "navod" zly, tak ma prosim opravte niekto. Takto sme to totiz pohopili viaceri.)neviem uz cim inym to moze byt. A tym ze to skusam doladit stale, (lebo ono to uz aj startovalo, ...) som minul uz 5l benzinu. :-D Dik za rady.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

branbito
user
Příspěvky: 576
Registrován: 02.12.2007, 10:49
Bydliště: Bratislava

Re: horenie a klepanie :-(

Příspěvek od branbito » 30.10.2008, 08:06

Sa bojim ze ten motor bude z tych tvojich pokusom uz tak na srot ze nikdy nepojde normalne. Nerozumiem preco to nezoberes niekomu kto sa vyzna a spravi ti to tak ako by to malo byt a uvidis vysledok. Taketo pokusy ako som si vsimol dokopy k nicomu nevedu a mam pocit ze si len viac a viac nicis ten motor.
Nissan 200sx(S14), Garrett 2871 turbo, greddy-s damper system, R2D2 blow off, Greddy turbo timmer, Tanabe fordan g-blue exhaust system, Wiseco piesty, Eagle ojnice, BC vačky pruziny ventili,...

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: horenie a klepanie :-(

Příspěvek od driftak » 30.10.2008, 15:51

branbito píše:Sa bojim ze ten motor bude z tych tvojich pokusom uz tak na srot ze nikdy nepojde normalne. Nerozumiem preco to nezoberes niekomu kto sa vyzna a spravi ti to tak ako by to malo byt a uvidis vysledok. Taketo pokusy ako som si vsimol dokopy k nicomu nevedu a mam pocit ze si len viac a viac nicis ten motor.
Po prve, ja sa len snazim opravit to, ale auto je brachove. A ked to tak ci tak neda nikomu kto sa rozumie viac, tak co. Po druhe, ludia, co o tom vedia viac nemaju moc casu, a po tretie, co si sam nespravis, sa ani nenaucis. :wink:
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: horenie a klepanie :-(

Příspěvek od Jimmbo » 30.10.2008, 17:28

driftak píše:
branbito píše:Sa bojim ze ten motor bude z tych tvojich pokusom uz tak na srot ze nikdy nepojde normalne. Nerozumiem preco to nezoberes niekomu kto sa vyzna a spravi ti to tak ako by to malo byt a uvidis vysledok. Taketo pokusy ako som si vsimol dokopy k nicomu nevedu a mam pocit ze si len viac a viac nicis ten motor.
Po prve, ja sa len snazim opravit to, ale auto je brachove. A ked to tak ci tak neda nikomu kto sa rozumie viac, tak co. Po druhe, ludia, co o tom vedia viac nemaju moc casu, a po tretie, co si sam nespravis, sa ani nenaucis. :wink:
Lenze ste uz odjebali dva motory a s tymto to vyzera tak isto..Ako chapem ked sa chces sam nieco naucit ale v dost veciach mas medzery a ako viem tak za automechanika sa neucis tak to hod radsej do servisu a tam ti to nastavia ako to ma byt... Na tom ze budes ten rozdelovac vytahovat a zase ho tam vracat a startovat to sa vela nenaucis a tomu motoru to tiez neprospeje.. Nieje to pionier ze sa mozes hrat donemoty s konikom dokial ho nenastavis tak aby to slapalo v pohode...
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

branbito
user
Příspěvky: 576
Registrován: 02.12.2007, 10:49
Bydliště: Bratislava

Re: horenie a klepanie :-(

Příspěvek od branbito » 30.10.2008, 19:36

Radim tvojmu bratovi dat to do servisu, na ulici sa motor spravit neda.
Naposledy upravil(a) branbito dne 30.10.2008, 20:12, celkem upraveno 1 x.
Nissan 200sx(S14), Garrett 2871 turbo, greddy-s damper system, R2D2 blow off, Greddy turbo timmer, Tanabe fordan g-blue exhaust system, Wiseco piesty, Eagle ojnice, BC vačky pruziny ventili,...

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: horenie a klepanie :-(

Příspěvek od driftak » 30.10.2008, 20:06

Kurva tu su prijebany ludia???? VAM Vypravam, ze moje auto to neni, ja sa len snazim opravit to, lebo bracho to do servisu zatial zrejme nemieni dat!!!! Blazon ak si si nevsimol, tak v tom aute je uz 3ti motor. (druhy dymil uz po prvom nastartovani) Takze neviem o akom skurvenom nekonecnom pribehu jedneho motora to do pici hovoris!!!!! A co sa tyka vedomosti o motoroch, si nemysli ze som taky strasny kokot, a robim motor na metodu pokus-omyl. VSETKO CO ROBIM, ROBIM PODLA INSTRUKCII V MANUALI. Tak domna vkuse nepicujte!!! Ja chcem rady, a nie stale pocuvat, ze to mam dat do servisu. KYM SA NEROZKYVE BRACHO, ktory to mimochodom predava, takze sa s tym v buducnosti drbat nebudem, aby ste mali srdce na spravnom mieste, (kupuje to este vacsi kokot ako som ja). Ja si kupim Vlastnu S13, a o tej informacie o postupe na forum nedam!!!! Lebo vidim ze od niekoho rady dostanem, ale niekto iba picuje!!!! Prosim admina o docasne uzamknutie prispevku, ked sa ludia ktorym toto patrilo, vyjadria este raz k teme. Poziadam o odomknutie, ked budem mat naladu, alebo potom uz iba niekde napisem ze je auto predane. LEBO VIDIM ZE TU MI AJ TAK NEPORADIA. Dovi dopo.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: horenie a klepanie :-(

Příspěvek od raddy » 01.11.2008, 18:53

od peksli444:
kedze nemam cas chodit na forum tak som az teraz zistil ake hovadiny su tu popisane a ako na mna vlastny brat nakydal. DAKUJEM
1. FOR JIMBOO: Ano je pravda ze v topm aute je uz treti motor, ano prvy som odjebal ale druhy dymil hned po prvom nastartovani tak nechapem a akych dvoch motoroch hovoris.

2.FOR DRIFTAK: akoze dakujem ze takto odrbavas ludi a robiszo mna blbca len preto, ze nechodim na forum. Sam dobre vies ze tobolo v servise ale sme sa OBAJA rozhodli ze 10 000 (aj 5000 co som sa pytal inde) za vymenu motora je vela ze to vymenime na parkovisku. Zapomoci ludi, ktori niesu na fore sme motor vymenili, slapal ako tak- az na volnobeh. zacal si sa pytat, menit tam rozvodak, nastavovat predzapal... ked to nechcelo chytat ani po vymene rozvodaku tak som povedal ze to dam do servisu ale ty stale nie,nie ja to spravim - povedal to aj tatko aj snape a tofri sa tiez cudoval co to nedame do servisu. Stale si tvrdil ze to spravis potom sa stali iste udalosti (na vela rozpisovania) po ktorych si vymenil vstreky a hovoril si ze niekto sa hral s rozdelovacom - tak som sa snazil to nastavit podla manualu ale zdalo sa mi ze je rozdelovac posunuty o jeden zub(po mojej vymene- zla viditelnost, slaby pristup, malo casu) tak som ti napisal SMS aby si to skontroloval.
3. FOR DRIFTAK: Clovek co to kupuje neni az taky kokot na taketo veci- moju robotusem netahaj na to je kokot ano ale auto si sam robit nebude ma na to mechanika, ktoremu to aj teraz pojde na opravu a par krat tieto auta uz robil takze to neni uplna lama.
3: FOR Jimboo: nechapem co picujes inych ludi ked pokial viemani ty sa neucis za automechanika. alôe ked sme pritom nech sa ozve niektoktotu je vyuceny automechanik (nebude ich tu vela) ako sa napriklad Kentoya (sorry ze ta pouzivam ako priklad) naucil o tychto autach to co vie??? ako sam napisal vela som v tych motoroch utopil a vela utopim kym budem vsetko vedet - alebo tak nejak to pisal. ano brat vie o tom malo a ja este menej ale nemusis hned picovat. ked si taky mudry preco neporadis?? jedine co som tu videl DAJ TO DO SERVISU
4. FOR branbiito: Mas pravdu ale napisalsito trosku tvrdo.


A nakoniec chcem podakovat vsetkym co sasnazili pomoct slik,pablo,wori,otor,kentoya,lefa,raddy,kenivruh(ak som na niekoho zabudol tak sa ospravedlnujem). A samozrejme chcem podakovat driftakovi za obetovany cas a namahu,a niekolkim ludom mimo fora za pomoc pri vymene a snahe rozbehat to.

Uplne nakoniec chcem vsetych poziadat- ak ma niekto cas a je ochotny pomoct volajte 0904 78 23 89 auto stoji v BA. Ostatni nech sa nevyjadruju niesom zvedavy na bezcenne nazory. Som zvedavy kto vie a je ochotny pomoct.DAKUJEM

Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 55 hostů