Usmevny vikend a moje zvody nerezove

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Usmevny vikend a moje zvody nerezove

Příspěvek od raddy » 10.08.2005, 07:24

Tak som zazil kopu smiechu cez vikend.Behom 3 dni mi zvody praskly 3 krat :lol: .To znamena ze praskly prvy raz, dal som ich zavarit, presiel som 10km domov a uz ma cakaly prasknute.Znova som ich dal zavarit na druhy den, dosiel som domov, znova prasknute o kusok dalej (daly sa zavarit bez vybratia). Tak som ich zohodil dole a dal prevarit vsetky zvary a praskliny, ale mam tusaka ze to vydrzi dalsich 10km. Tie zvody sa zacali totalne rozpadavat.
Takisto som absolvoval skolenie o nerezi, jej druhoch a ako sa to vsetko da zvarat dokopy.
Vyzera to, ze TIG zvaranie nie je uplne idealne, nakolko sa len roztopi povodni materia do zvaru, co sposobi mensiu hrubku steny zvaru. Lepsie vyzera zvaranie s nerezovou tyckou, kde sa material pridava z tycky.
Kamarat mi vyrobi vystuhu, ktora drzi zvody medzi poslednym srobom na prirube motor-zvody a srobom na prirube turba, takze cele to uz nevysi na zvodoch.
Takisto som bludil po nete a hladal zvody, no musim povedat ze nejaky rozdiel medzi zvodmi za 150USD (ssautochrome a spol.-super racing turbo manifold, will newer crack, TIG welded blablabla) a zvodmi za 800-1000USD asi bude...

A uplne nakoniec, bol by mi niekdo ochotny darovat povodne liatinove zvody? (ja som tie moje daroval sprinterovi), vopred dakujem 8)

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 10.08.2005, 07:57

a jakej bude tvůj další postup?

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 10.08.2005, 08:03

Martin_534 píše:a jakej bude tvůj další postup?
budem cakat az tie zvody znova prasknu a potom s tym prasknem

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 10.08.2005, 08:59

ja vazne nechci rejpat...ale dalsi dukaz ze tyhle auta se nedaj ladit ani upravovat za levny peniz... :cry: 8)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 10.08.2005, 09:03

Gerox píše:ja vazne nechci rejpat...ale dalsi dukaz ze tyhle auta se nedaj ladit ani upravovat za levny peniz... :cry: 8)
vazne nechcem rypat, ale ktore auta sa daju upravovat za LACNY peniaz?
Ktore auto upravis za LACNY peniaz tak aby vykon motora bol takmer, uplne alebo viac ako o 100% vyssi ako seriovy????

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 10.08.2005, 09:10

raddy píše:
Gerox píše:ja vazne nechci rejpat...ale dalsi dukaz ze tyhle auta se nedaj ladit ani upravovat za levny peniz... :cry: 8)
vazne nechcem rypat, ale ktore auta sa daju upravovat za LACNY peniaz?
Ktore auto upravis za LACNY peniaz tak aby vykon motora bol takmer, uplne alebo viac ako o 100% vyssi ako seriovy????
nepochopil si ma...ja stavim motor od zakladu za povedal by som dost slusne peniaze...len samotne GO ma vyjde na viac ako 100 tis...aj napriek tomu ze mi ponukali aj GO od AHRY...atd...moja reakcia bola len na to, ze na tomto fore se vsetci zenu za co najnizsiu cenu, ale vysledok potom hovori za seba...zvody za 150 dolarov a dokonca od amikov by ma nikdy nenapadli si kupit aj napriek tomu ze ta cena je lakava...:(

...takze ja som sa vybral cestou cakania a cakania az si prislusne prachy zarobim...aj ked budem cakat cez rok...ale auto bude postavene len z kvalitnych dielcov...

...moj prispevok bol v kratkosti o tomto...ziadny utok na niekoho osobu ale nieco obdobneho...proste a jasne ... 200-la se daju udrzovat pri zivote za normalne prachy ... ale akakolvek uprava ci zvysovanie vykonu si vyzaduje vela penazi...pomerovo si dovolim tvrdit, ze 1 PS navic je v endefektu 1000 kč.

8)

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 10.08.2005, 09:27

Gerox píše:
raddy píše:
Gerox píše:ja vazne nechci rejpat...ale dalsi dukaz ze tyhle auta se nedaj ladit ani upravovat za levny peniz... :cry: 8)
vazne nechcem rypat, ale ktore auta sa daju upravovat za LACNY peniaz?
Ktore auto upravis za LACNY peniaz tak aby vykon motora bol takmer, uplne alebo viac ako o 100% vyssi ako seriovy????
nepochopil si ma...ja stavim motor od zakladu za povedal by som dost slusne peniaze...len samotne GO ma vyjde na viac ako 100 tis...aj napriek tomu ze mi ponukali aj GO od AHRY...atd...moja reakcia bola len na to, ze na tomto fore se vsetci zenu za co najnizsiu cenu, ale vysledok potom hovori za seba...zvody za 150 dolarov a dokonca od amikov by ma nikdy nenapadli si kupit aj napriek tomu ze ta cena je lakava...:(



...takze ja som sa vybral cestou cakania a cakania az si prislusne prachy zarobim...aj ked budem cakat cez rok...ale auto bude postavene len z kvalitnych dielcov...

...moj prispevok bol v kratkosti o tomto...ziadny utok na niekoho osobu ale nieco obdobneho...proste a jasne ... 200-la se daju udrzovat pri zivote za normalne prachy ... ale akakolvek uprava ci zvysovanie vykonu si vyzaduje vela penazi...pomerovo si dovolim tvrdit, ze 1 PS navic je v endefektu 1000 kč.

8)
nepochopil si ma, ja som sa pytal, ktore ine auto vies vykonovo upravit za lacny peniaz, ked nariekas ze pri 200sx je to drahe?
a GO za viac ako 100 litrov? Uprimnu sustrast. Jedna vec je stavat motor kvalitne a druha zbytocne (az hlupo) draho....
Uvedom si jednu vec: ty si sa k tomuto foru pripojil, ked iny ludia uz mali veci davno nakupene, v dobach ked boli ovela mensie moznosti, vyber a hlavne NEBOLI SKUSENOSTI. Na tvojom mieste by som bol rad, ze si niekdo tie zvody za 150USD kupil, pretoze vdaka tomu ze niekdo iny tie peniaze vyhodil, TY SA TOMU MOZES VYHNUT.
Cele toto forum je o odovzdavani skusenosti. Dnes sme uz vsetci mudry, ale to VSETKO NIEKDO PREDTYM ZAPLATIL.
Kazdy drahy omyl pomoze ostatnym, ale tak uz to chodi.
Upravy 200sx su take drahe, akw su moznosti upravovatela a tak je to pri kazdom aute, ci uz je to skoda 120 alebo ferrari. Ver tomu, ze GO motora za 100 litrov je realna aj pri tej skode 120.....

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 10.08.2005, 09:33

ok ja se nechcem s nikym hadat...moj prispevok nebol urceny proti nikomu...

...ja nenariekam...ja len hovorim ze poriadne GO je vela penazi...ale je to moja volba ... nic viac ... az hlupo? je to mozne...ale ja osobne nevidim nic hlupeho na tom, ked si do motoru pri GO kupim nove a nie seriove veci...kazdy k tomu ma samozrejme iny pristup...uz len tolko, ze vsetky prachy ktore do motora idu su zarobene mnou a nikym inym...nikdo ma nedotuje a ani vo sportke som nic nevyhral... :evil: 8)

moj pripevok bol skor urceny k tomu aby si ludia uvedomili ze lacnejsie veci su v 99% ve finale vzdycky drahsie ako tie drahe...nic viac...

...s tymi skusenostmi s tebou suhlasim...
:!:

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 10.08.2005, 09:42

no tak no tak :-)

gerox de jinou cestou, ale je to taky tím, že má sr20det :-)
a jenom čas ukáže, jestli je to cesta správná, protože to že nacpe 100k do go motoru neznamená, že ten motor pak i poběží jako hodinky

na druhou stranu mi přijde že těch problému s motorama po go je až moc, jen namátkou mě napadá swed, katany a doublejay

a o to víc si cenim svýho motoru, kterej naštěstí běží jako hodinky (ťuk ťuk na dřevo :-) )

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 10.08.2005, 09:42

Gerox píše: moj pripevok bol skor urceny k tomu aby si ludia uvedomili ze lacnejsie veci su v 99% ve finale vzdycky drahsie ako tie drahe...nic viac...


:!:
to plati na vsetko, vcitane uprav akychkolvek aut. ale takisto plati, ze nie vsetko co je drahe, je automaticky dobre. a sme zase pri tych skusenostiach....
nikto sa nehada, je to debata, kludne mozes pokracovat, napr. napis co vsetko si do tej GO zahrnul, ake diely atd. aby sme aj my ostatny mali predstavu....peace a respect 8)

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 10.08.2005, 09:47

a zpět k tématu :-)

raddyho svody jsou jedny z prvních, od té doby by se snad ssautochrome nwbo jak se ta firma jmenuje měla zlepšit, alespoň to sem četl na uk foře :-) takže uvidíme jak dopadnou ty novější
na druhou stranu mi přijde, že ty svody vydrželi tak rok až 2 a až v poslední době začali hodně praskat, pokud si pamatuju, tak loni praskli snad jenom 1x

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 10.08.2005, 09:54

Martin_534 píše:a zpět k tématu :-)

raddyho svody jsou jedny z prvních, od té doby by se snad ssautochrome nwbo jak se ta firma jmenuje měla zlepšit, alespoň to sem četl na uk foře :-) takže uvidíme jak dopadnou ty novější
na druhou stranu mi přijde, že ty svody vydrželi tak rok až 2 a až v poslední době začali hodně praskat, pokud si pamatuju, tak loni praskli snad jenom 1x
tak,tak, bude to asi tym, ze posobenim tepla sa meni struktura materialu a stavaju sa krehkejsimi atd....
ssautochrome bohuzial tie veci priamo nevyraba, pokial viem, takze otazka je ci sa zlepsili ich dodavatelia. a tu ma napada, ci je za nejakych 50-80USD (vyrobna cena) nejaka moznost zlepsenia......

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 10.08.2005, 09:57

raddy píše:
Gerox píše: moj pripevok bol skor urceny k tomu aby si ludia uvedomili ze lacnejsie veci su v 99% ve finale vzdycky drahsie ako tie drahe...nic viac...


:!:
to plati na vsetko, vcitane uprav akychkolvek aut. ale takisto plati, ze nie vsetko co je drahe, je automaticky dobre. a sme zase pri tych skusenostiach....
nikto sa nehada, je to debata, kludne mozes pokracovat, napr. napis co vsetko si do tej GO zahrnul, ake diely atd. aby sme aj my ostatny mali predstavu....peace a respect 8)
tak u mna okrem bloku, kluky a samotnej hlavy nic nebude seriove...

vsetky veci beriem bud z japanu anebo z UK...a nie je to tym ze by som chcel mat kazdopadne "znackove" veci...je to dane tym ze nic ineho nie je...

vacky od tomei 20
vahadla od Naprec 15
piesty od wiseco 15
ojnice (este neviem ale ak tak Cr-Mo) 20
lagre 10
ak to dobre dopadne stefty od ARP 5-6
ak to dobre dopadne kovove tesnenie z jpn (viacmenej jedno od koho) 5
full gasket kit na motor 8
nove olejove cerpadlo 10
vodni cerpadlo este neviem ci s a bude menit
vodici listy reteze 3
praca na hlave 5
praca a bloku 10
turbina doufam ze tak do 20 se vejdu
svody 15
IC KIT 15 - 20

k tomu este praca...

a to nehovorim nic o:

spojka 20
outlet xx (skara draha)
downpipe xx (neviem cenu)
vyfuk xx cca 20

cize by som povedal ze de facto som neurobil nic okrem postavenia noveho motoru a som cez 100 tis...

a zatial nikde nie je rieseny tlak turba a odpovidajici ECU, brzdy, podvozok, diff...

Uživatelský avatar
blázen
user
Příspěvky: 12264
Registrován: 19.03.2005, 17:57
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Usmevny vikend a moje zvody nerezove

Příspěvek od blázen » 10.08.2005, 13:43

klidně ti jedny puvodní svody daruju, valej se mi po sklepě,ale už byli taky vařene, asi praska i litina :wink:
superb 2004 1,9tdi chiped.. brzy k prodeji..

na dvoukilo seženu vše,vlastně skoro vše :-k
prodej ND nissan sunny 1,8gti B12
GO motorů CA18DET etc..
kontaktovat:736460675 0-24hod

Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Příspěvek od raddy » 11.08.2005, 09:40

Gerox píše:
raddy píše:
Gerox píše: moj pripevok bol skor urceny k tomu aby si ludia uvedomili ze lacnejsie veci su v 99% ve finale vzdycky drahsie ako tie drahe...nic viac...


:!:
to plati na vsetko, vcitane uprav akychkolvek aut. ale takisto plati, ze nie vsetko co je drahe, je automaticky dobre. a sme zase pri tych skusenostiach....
nikto sa nehada, je to debata, kludne mozes pokracovat, napr. napis co vsetko si do tej GO zahrnul, ake diely atd. aby sme aj my ostatny mali predstavu....peace a respect 8)
tak u mna okrem bloku, kluky a samotnej hlavy nic nebude seriove...

vsetky veci beriem bud z japanu anebo z UK...a nie je to tym ze by som chcel mat kazdopadne "znackove" veci...je to dane tym ze nic ineho nie je...

vacky od tomei 20
vahadla od Naprec 15
piesty od wiseco 15
ojnice (este neviem ale ak tak Cr-Mo) 20
lagre 10
ak to dobre dopadne stefty od ARP 5-6
ak to dobre dopadne kovove tesnenie z jpn (viacmenej jedno od koho) 5
full gasket kit na motor 8
nove olejove cerpadlo 10
vodni cerpadlo este neviem ci s a bude menit
vodici listy reteze 3
praca na hlave 5
praca a bloku 10
turbina doufam ze tak do 20 se vejdu
svody 15
IC KIT 15 - 20

k tomu este praca...

a to nehovorim nic o:

spojka 20
outlet xx (skara draha)
downpipe xx (neviem cenu)
vyfuk xx cca 20

cize by som povedal ze de facto som neurobil nic okrem postavenia noveho motoru a som cez 100 tis...

a zatial nikde nie je rieseny tlak turba a odpovidajici ECU, brzdy, podvozok, diff...
tak v tom pripade sa ti ospravedlnujem, beries to naozaj seriozne.
mozes usetrit nejake peniaze, precitaj si prispevky o tesnenich s kaliny, znesu bez problemov porovnanie s HKS a cena je o jednu nulu nizsia, podobne spojka, pozri na www.powerinabox.com a pod. takisto praca na hlave a bloku vyzera dost draho, hlavne ak budes len upravovat seriovu hlavu.....nevidim tam ventily...
neuvazoval si o kupe komplet upraveneho motoru s JPN. Daju sa doviezt cele motory s upravou na konkretny vykon od firmy, so zarukou....
A hlavne, uz si si rozmyslel aky vykon od motora chces? To by si mal mat jasne, inak to bude velmi zvlastna prestavba a hlavne mozno predrazena.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů