Vymena oleja v prevodovke.

otázky a odpovědi technického rázu
Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Vymena oleja v prevodovke.

Příspěvek od kenivruh » 14.08.2006, 14:26

Menil niekto z vas olej v prevodovke ? Ja som to skusal, ale ani za tu ... som nemohol povolit tu vypustiacu skrutku :( Stretol sa niekto z vas s takym problemom ? Ta skrina prevodovky nie je zo zeleza, takze to nemoze byt prihrdzavene. Jedine zeby ten, co to robil posledne, tak ked to zakrucal musel asi prerezat nejak krizom zavity a teraz to nejde povolit. Nakoniec som musel vypustit olej cez nalievaci otvor pomocou hadicky :)

Jo a este jedna vec. Olej v diferencialy asi vymenit bez toho aby bol dole diferencila nejde alebo sa mylim ? Co som pozeral tak k tomu srobu sa neda nicim dostat.

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 14.08.2006, 14:44

da sa povolit v pohode na difaku.... nemal som ziadny problem, ale plnit sa musel cez nadobu so stlacenim vzduchom (to ma kamos v servise taky zlepsovak :D ) Pripadne velkou striekackou a hadickou .... sa to da... :wink:
Nissan 200SX S13 1990

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kenivruh » 14.08.2006, 14:46

Mozes blizsie specifikovat ako a cim si to povolil na diferencialy ?

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymena oleja v prevodovke.

Příspěvek od 935Baby » 14.08.2006, 14:48

kenivruh píše:Ja som to skusal, ale ani za tu ... som nemohol povolit tu vypustiacu skrutku :( Stretol sa niekto z vas s takym problemom ?
Tak tak, rukou a obyč klíčem nepovolíš (tedá mozná nějakej rambo ano ale to není můj případ :D ). Na takové zátky používám zásadně nohu :lol: Co si vzpomínám tak tam pasuje 1/2 palcovovej čtyřhran. Zkusil bych to vratidlem a povolit nohou nebo na to vratidlo dát nástavec - nějakou delší trubku (pouze na vlastní nebezpečí, s trubkou na klíčích vždy opatrně - může se rozšklebit nebo může uletet neco na vratidlu či na klíči) a zkusit to rukou, mozná bude potřeba ta trubka i při povolování nohou.

Plnění převodovky doporučuju přes řadicí páku - vyndat řadičku a pak se to pěkne plní. Tan plnici otvor z boku je špatně přistupný.

Differencial:

Na aute jsem to měnil, není potřeba sundat diff. Vypouštěcí zátka je přístupná - taktéž doporučuju povolit nohou :lol:
Nalévací otvor není problém - je na levém boku. Pokud si dobře vzpomínám tak k povolení je potřeba 1/2kloubový nástavec + prodloužení cca 125 + ráčná.

Spíš je problém s plněním diffu olejem, na lahvích s olejem bývá takový sosák ale s tím se tam nedostaneš. Lze dát na ten sosák hadičku ale to také špatně teče, protože jak zmáčkneš lahve tak sice vytlačíš olej, ale vzduch tam nemuže tak ti zůstaně lahev s olejem zmáčklá a nemůžeš dál vytláčet.

Me se osvědčilo:
- hadička s vntiřním průměrem cca 10mm (vem co nejvetši co ti vleze do nalévací zátky) hadičku vyved do podběhu zadniho kola nebo až ven k okraji blatníku tak aby byla co nejviš než je nalévací otvor na diffu a do té hadičky trychtýř a už to tam pereš :lol:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
kenivruh
user
Příspěvky: 4638
Registrován: 27.10.2005, 15:37
Bydliště: Svidnik tc. Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kenivruh » 14.08.2006, 15:01

Ten ... srob ma byt dotiahnuty na 29-34 Nm. Sviecky maju byt dotiahnute na 20-29 Nm. Minimalny rozdiel, ale keby aj sviecky sli povolit tak tazko ako ten ... srob tak ich doma nemeni snad nikto. Som tam mal 25 cm dlhu racnu na to 30 cm rurka a stale sa to ani nepohlo. Som mal pocit, ze cele auta sa otaca okolo svojej osi a ten ... srob ani prd.

K tomu difrencialu som nasiel obrazok na sxoc ako tam dal dlhy nastavec tak to tiez tak skusim. Ale ked bude ten srob tiez tak tazko ist tak ma asi ...

Uživatelský avatar
tamo
user
Příspěvky: 1085
Registrován: 22.10.2004, 12:59
Bydliště: Podhájska, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tamo » 14.08.2006, 15:29

pocuj 30 cm je malo aspon metrovu ruru zober a stym to povolis....na 100%... ten srob a zavit je konusovy asi ten pred tebou sa bal ze sa to povoli tak to zatiahol kolko sa dalo... :)


935Baby: nohou som neskusal bo ma auto vzdy na zdvihaku alebo nad jamou a neni som zas tak atleticky typ ze by som to zvladol :lol: :lol:
Nissan 200SX S13 1990

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 14.08.2006, 15:39

tamo píše:935Baby: nohou som neskusal bo ma auto vzdy na zdvihaku alebo nad jamou a neni som zas tak atleticky typ ze by som to zvladol :lol: :lol:
Já mám pouze možnost zvednout na stojánky (axle stands) a to si tak hezky lehnes.....chvilku se prospíš :lol: - nohou to jde dobre. Na zvedák ani jámu nemám přistup.

Ja fakt že mít to na jámě nebo na nůžkovým zvedáku tak to by tou nohou fakt asi neslo :lol:
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
cornhollio
user
Příspěvky: 981
Registrován: 14.07.2005, 11:37
Bydliště: in the middle of nowhere

Příspěvek od cornhollio » 15.08.2006, 04:04

tak me to povolil kamos uplne v pohode v rukou a racnou jak prevodovku tak difer , prevodovku sme plnily velkou plnici strikackou na to urcenou a difer sem plnil 3decovou strikackou co sem si odnesl z nemocnice
FIRE WALK WITH ME

Uživatelský avatar
Kytt
user
Příspěvky: 1450
Registrován: 24.05.2006, 07:28
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kytt » 15.08.2006, 07:37

Jde to strašně blbě asi hodku jse¨me si stím hrály. Najed si k někomu nejlépe na jámu

Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od doublejay » 15.08.2006, 17:05

+/- den pred povolenim to dukladne postrikej pripravkem WD40. Je to "olej" tezsi nez voda, takze dobre pronika do hloubky. U me to pulmetrova trubka vyresila napoprve.
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 15.08.2006, 21:47

tohle ještě nic neni, ale ukažte mi jak se správně mění olejovej filtr na SR 8)
dnes mi výměna trvala 3 hodiny a jsem 100% rozhodlej koupit relokační kit 8)

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 935Baby » 16.08.2006, 16:28

Martin_534 píše:tohle ještě nic neni, ale ukažte mi jak se správně mění olejovej filtr na SR 8)
dnes mi výměna trvala 3 hodiny a jsem 100% rozhodlej koupit relokační kit 8)
O tom už jsem četl par příběhů na sxoc.

Co ten filtr od KN jak má ve předu matku na povolení.

http://www.knfilters.com/oilfilter.htm

Koupiš ho v Riegger tuning Praha.

Ja na CA18DET take nemohl ten filtr povolit, nechtelo se mi sundavat ten plastový kryt co je pod motorem, tak jsem vzal velké sikovky a ze zhora jsem ho chytil sikovkama a povolil.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
Gerox
user
Příspěvky: 1346
Registrován: 22.04.2005, 13:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gerox » 16.08.2006, 17:01

o ten sroubek nejde...ten filtr je pod sanim total zasitej takze pokud vim tak zhora se k tomu nedostanes vubec...

...ale co jsem videl u KR tak menili filtr z jamy total v poho...tak nevim... :roll:

Uživatelský avatar
Martin_534
user
Příspěvky: 5420
Registrován: 07.07.2005, 09:20
Bydliště: Praha, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin_534 » 16.08.2006, 17:31

no já ho vyměnil horem, spodem jsem nenašel kudy

fajfka
user
Příspěvky: 45
Registrován: 20.07.2005, 12:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fajfka » 21.08.2006, 20:51

Gerox píše:o ten sroubek nejde...ten filtr je pod sanim total zasitej takze pokud vim tak zhora se k tomu nedostanes vubec...

...ale co jsem videl u KR tak menili filtr z jamy total v poho...tak nevim... :roll:
Kdo umi ten umí :lol:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 168 hostů