Centrální zamykání

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Centrální zamykání

Příspěvek od james2000 » 04.01.2009, 17:57

Zdravím, mám takový menší problém s centrálem. Když zamykám dveře klíčkem tak se mně pokaždé zamknou jenom jedny a ty druhé nee, ale když odpojím a připojím baterku tak se mně zamknou oboje, nevíte čím to může být???
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
aAAKiza4
user
Příspěvky: 216
Registrován: 10.12.2008, 23:36
Bydliště: Studnice u Nachoda
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od aAAKiza4 » 11.01.2009, 14:38

mám podobný problém až na tu baterku to sem nezkoušel, když zamykám klíčem tak jedny dveře a centrálem oboje.. podle mě to je tím že pří zamykání na dálku se ti sepnou motorky spolu alarmem, pokud zamikáš klíčem tak alarm nedostane kod a nesepne se alarm... to je jenom moje mínění ...

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od 935Baby » 22.01.2009, 12:02

Pokud vám nefunguje zamykání pouze klíčkem a to tak ze se nezamkou ci neodemknou dvere u spolujezdce tak asi mate špátné relátko které spíná okruh.

Detaily: viz funkce "hledat"
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od james2000 » 22.01.2009, 12:51

935Baby píše:Pokud vám nefunguje zamykání pouze klíčkem a to tak ze se nezamkou ci neodemknou dvere u spolujezdce tak asi mate špátné relátko které spíná okruh.

Detaily: viz funkce "hledat"
Mno to mě napadlo jako první, ale to by se potom nezamkly nebo neodemkly dveře pokud připojím baterku, nebo nee???
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od 935Baby » 22.01.2009, 16:19

[/quote]
Mno to mě napadlo jako první, ale to by se potom nezamkly nebo neodemkly dveře pokud připojím baterku, nebo nee???[/quote]

no to je fakt, takze mas tedy namontovany nejaky alarm? To by sedelo na nejaky problem s el.alarmu ktera se resetuje tim odpojenim baterky. Pochybuju ze by původní elektronika v SX byla tak vyspela ze by mela nejaky slozity el. okruh, ktery by mel nejaky resetovatelnou ecu. Hlavni ECU takovyhle prkotiny neridi...
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od james2000 » 22.01.2009, 21:16

935Baby píše:
james2000 píše: Mno to mě napadlo jako první, ale to by se potom nezamkly nebo neodemkly dveře pokud připojím baterku, nebo nee???
no to je fakt, takze mas tedy namontovany nejaky alarm? To by sedelo na nejaky problem s el.alarmu ktera se resetuje tim odpojenim baterky. Pochybuju ze by původní elektronika v SX byla tak vyspela ze by mela nejaky slozity el. okruh, ktery by mel nejaky resetovatelnou ecu. Hlavni ECU takovyhle prkotiny neridi...
Žádný alarm, imobilizér ani dálkové ovládání nemám, je to čistá série. Jinak jsem zkoušel zamykat a odemykat dveře jak od řidiče, tak od spolujezdce, ale pokaždé se otevřou jenom ty dveře ve kterých otočím klíčem, ale po připojení baterky se pokaždé zamknou oboje (to jsem zjistil jednou, když jsem kupoval novou baterku a přímo u té firmy kde jsem ji kupoval, tak jsem ji i montoval, v autě jsem nechal klíče a pěkně se zamkly všechny dveře, ale v obchodě me půjčily svařovací drát, tak jsem ho ohnul a mezi sklem a těsnící gumou jsem ho dostal až ke klice a odemkl jsem :D :D :D )
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od Mirek » 22.01.2009, 21:21

nemusi tam byt original zamykani...a clovek co to tam montoval (predchozi majitel?) mohl pouzit spatne motorky....u centralu na predek jsou 5 dratove motorky, ktere prave maji tu schopnost po otoceni klicem vyslat signal k odemceni/zamceni ostatnich motorku. Pokud je 4 nebo 5 dverove auto, jsou tyto motorky jen na predku, na zadek se davaji jednodussi, ktere signal umi jen prijmat.

Takze sundej tapec, najdi motorek a podivej se co tam je zac, kolik tam vede dratu. Pokud je na obou stranach cca vice jak 2 draty do motorku, pravdepodobne jsou spravne motorky, ale doslouzily. Zkouseckou muzes overit jestli se po zamceni dveri najdes na nejakem dratu impuls (tam kde predtim nebyl).

EDIT: Mimochodem, i kdyz je tam seriovy central, bude mit nekde ridici jednotku....jit po dratech a najit..mozna je spatna ta.
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od driftak » 22.01.2009, 21:25

Riadiaca jednotka centralu je napojena na oboje dvere, a ked dostane signal na odomknutie/zamknutie tak zamkne alebo odomkne oboje dvere. Ak ti zakazdym odomyka/zamyka iba jedny dvere, nemas 5 kablovy central motorcek ale v oboch dverach mas iba 2 kablovy central motorcek. 2 kablovy je cisto ovladany riadiacou jednotkou pre central, 5 kablovy ked zamknes, zisti zmenenu polohu, da signal riadiacej jednotke, a ta zamkne aj ostatne dvere. Skus si pozret ake mas motorceky. Ak to je tak ako hovorim, tak to je v pohode. Ved zamykaj riadenim a pojde vsetko bezproblemov.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od james2000 » 22.01.2009, 21:39

Díky za odpovědi, k autu se asi dostanu o víkendu, protože ho mám zazimované na chalupě tak to tam musím zkontrolovat, tak to tam proměřím a zjistím. :wink:
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od driftak » 22.01.2009, 21:45

james2000 píše:Díky za odpovědi, k autu se asi dostanu o víkendu, protože ho mám zazimované na chalupě tak to tam musím zkontrolovat, tak to tam proměřím a zjistím. :wink:
Ak mas 2kabel motorky, nemas co premeravat. :lol: Co si stratil ovladac? ze zamykas klucom?? Ak si ho nestratil skus ovladacom malo by to ist bezproblemov.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od james2000 » 22.01.2009, 21:48

driftak píše:
james2000 píše:Díky za odpovědi, k autu se asi dostanu o víkendu, protože ho mám zazimované na chalupě tak to tam musím zkontrolovat, tak to tam proměřím a zjistím. :wink:
Ak mas 2kabel motorky, nemas co premeravat. :lol: Co si stratil ovladac? ze zamykas klucom?? Ak si ho nestratil skus ovladacom malo by to ist bezproblemov.
Jaký ovladač, ono to auto mělo i dálkové ovládání :shock: ??? K autu jsem dostal 2 klíče ale ovladač nee.
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od driftak » 22.01.2009, 21:50

james2000 píše:
driftak píše:
james2000 píše:Díky za odpovědi, k autu se asi dostanu o víkendu, protože ho mám zazimované na chalupě tak to tam musím zkontrolovat, tak to tam proměřím a zjistím. :wink:
Ak mas 2kabel motorky, nemas co premeravat. :lol: Co si stratil ovladac? ze zamykas klucom?? Ak si ho nestratil skus ovladacom malo by to ist bezproblemov.
Jaký ovladač, ono to auto mělo i dálkové ovládání :shock: ??? K autu jsem dostal 2 klíče ale ovladač nee.
Ak mas central, a budu mat motorceky len 2 kable, tak k tomu povodne bolo urco aj riadenie. Inak ti je tam central nahovno. On proste nevie cez 2 rozoznat ci si zamkol jedny dvere. Ak tam mas 5 kabel, tak mozno nebolo, ale pochybujem ze by tam bol central bez riadenia.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
DragonART
user
Příspěvky: 1935
Registrován: 04.09.2007, 16:32
Bydliště: Pardubice

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od DragonART » 22.01.2009, 21:56

Pokud vim tak centrál na dálku měli jen některý dvoukila v serii... Já každopádně na dálku taky nemám.. :wink:
SR20DET swapped RS13
2007-2011 CA18DET - stock
2011-2018 SR20DET - stock
2019-???? SR20DET - build

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od driftak » 22.01.2009, 21:58

DragonART píše:Pokud vim tak centrál na dálku měli jen některý dvoukila v serii... Já každopádně na dálku taky nemám.. :wink:
keby sa mu posral 1 motorcek, tak ok. Ale jemu to nefunguje z ani jednych dveri. Preto si myslim, ze ak v S13 bol central aj origo, tak toto je menene. Ale neni to iste. Slo by mu to podla mna aspon z jednych dveri.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od james2000 » 22.01.2009, 22:01

O víkendu zjistím, kolik káblů jde z motorku a potom se rozhodnu co s tím, jestli koupit nějaký motorek s 5 káblama a nebo napsat Ježíšekovi ať mě donese centrál a dálkové ovládání :D . Mimochodem má zamykat centrál i kufrové dveře, nebo ty jsou jenom na klíč popřípadě páčku u sedadla? Protože klíčem co mám k autu kufr nejde otevřít-jiný zámek.
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů