Startování

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Startování

Příspěvek od OndraS13 » 05.01.2009, 23:16

Zprvu aby jsme se vyhnuli reakcím tak jsem skoušel hledat ale nic :(

Jedná se mi o to že auto nejde nastartovat ! - někdy jo , někdy ne ! Popíšu to asi tak že když otočim klíčkem tak se mě rozsvítěj kontrolky ale jakmile otočim do "startovací" polohy tak nic ( ani cvaknutí starteru ) prostě nic ! Ale je mě záhadou , že když auto roztlačim tak chytne ( vim tenhle motor by se roztlačovat neměl - ale někde jsem se tu dočetl jen že občas může - že by se měl jen v krajní nouzi ) !

Možná by na to mohlo mít vliv několik věcí :
--Baterka když jsem auto vez domu byla uplně vybitá ( jinak je to baterka bezúdržbová ) - takže jsem startoval přez kabely , nechal asi pět minut běžet na volnoběh aby se to dobylo , chcípnul jsem to a za chvíli zase zkusil , v pohodě to nastartovalo ale druhej den zase auto vybitý :/
--Je tam v autě alarm kde furt bliká dioda na palubce - tak jestli se to třeba za tu chvíli běhu nedobije !
--když to startuju přez kabely , tak taky se jenom rozsvítěj kontrolky ale nic se neděje
--tenhle problem to nedělá vždycky , dneska když jsem s tim jel na dílnu tak jsem to startoval přez kabely - všechno v pohodě párkrát se motor otočil a chytil , dojel jsem nad jámu , napnul jsem řemeny a zkontroloval jsem jestli třeba nejsou uvolněný kabely na starteru ! když jsem vyjížděl tak jsem otočil klíčkem , zase se to asi 3x otočilo a pak hezky chytlo , chcípnul jsem to , ještě jsem otevíral vrata a pak nic :( , tak startování přez kabely a nic :( , zapřáhnutí na lano , rozjeli jsme se , třikrát se motor s kvaltem otočil a chytlo to !

Za boha nevim co to může bejt - kdyby někdo měl nějakou radu - jestli se s tim někdo nesetkal , nebo neví co zkontrolovat ! Všechno co jsem odpojoval když jsem měnil spojku jsem dal zase zpátky ! jak bylo předtim !

Předem díky za reakce !
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od Mirek » 05.01.2009, 23:23

videl bych to na vadny starter. Pokud by byla slaba baterie, pri otoceni do polohy start by zhasinaly kontrolky...
To ze ti to na roztazeni chytlo je udaj ktery s tim nema nic spolecneho....pokud nemota a ani necvakne starter, je chyba v nem...zkusil bych kdyz to udela poklepat necim na starter.
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od driftak » 05.01.2009, 23:25

Mirek píše:videl bych to na vadny starter. Pokud by byla slaba baterie, pri otoceni do polohy start by zhasinaly kontrolky...
To ze ti to na roztazeni chytlo je udaj ktery s tim nema nic spolecneho....pokud nemota a ani necvakne starter, je chyba v nem...zkusil bych kdyz to udela poklepat necim na starter.
Ked nenataha ani benzin, tak mu to nechyti hned ani pri roztahovani nie???
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
Mirek
user
Příspěvky: 7072
Registrován: 16.07.2005, 14:52
Bydliště: Brno, Vysočina a Německo
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od Mirek » 05.01.2009, 23:26

driftak píše:
Mirek píše:videl bych to na vadny starter. Pokud by byla slaba baterie, pri otoceni do polohy start by zhasinaly kontrolky...
To ze ti to na roztazeni chytlo je udaj ktery s tim nema nic spolecneho....pokud nemota a ani necvakne starter, je chyba v nem...zkusil bych kdyz to udela poklepat necim na starter.
Ked nenataha ani benzin, tak mu to nechyti hned ani pri roztahovani nie???
jakej benzin, kde tam pise o benzinu?
In progress:Nissan 260SX S13 Spec-R Twin Turbo
Future project car #1: Nissan Primera P10 GT rv.91 SR20DE (Evolution I in progress)
Future project car #2: Nissan Primera P10 4x4 rv.92 SR20Di (Evolution I in progress)
Daily car 1: Octavia I TDI (66kw) swap na ASV 81kw, 6q řevodovka, RS podvozek, sprint 764, 96kw turbo kit
Daily car 2: Felicia II
Just for fun: Aprilia RSV 1000 Mille
Ex Car: Nissan 200SX RPS13 rv.91 SR20DET

Prodej ND na 200sx: Seznam dilu zde

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od OndraS13 » 05.01.2009, 23:35

Benzin to bere v pohodě ! No zkusim zejtra vyměnit baterku když se k tomu dostanu a pak kdyžtak vyzkoušet vyměnit ten starter ! Právě že to nic neudělá , pak jsem si myslel teda že když to někdy udělá že bude nějakej problem u kabelů na starteru - to jsem dneska kontroloval ! Zkusim vyměnit nejdřív tu baterku a pak ten starter - díky za reakce !
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
driftak
user
Příspěvky: 1166
Registrován: 20.08.2007, 09:19
Bydliště: Bratislava-petrzalka / Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od driftak » 05.01.2009, 23:53

Mirek píše:
driftak píše:
Mirek píše:videl bych to na vadny starter. Pokud by byla slaba baterie, pri otoceni do polohy start by zhasinaly kontrolky...
To ze ti to na roztazeni chytlo je udaj ktery s tim nema nic spolecneho....pokud nemota a ani necvakne starter, je chyba v nem...zkusil bych kdyz to udela poklepat necim na starter.
Ked nenataha ani benzin, tak mu to nechyti hned ani pri roztahovani nie???
jakej benzin, kde tam pise o benzinu?
O benzinu nepise, no potom som si uvedomil, ze kontrolky mu svietia, takze asi aj nataha benzin no. Tak ma ukrizuj.
Lilo projekt Nissan 200sx - S13 - rozpredaj
Yamaha Raptor 700
MB W124 2,5TD automat- momentalny daily car

Kto neskoro brzdí, ďalej zájde. ---...benzín nás každodenný daj nám dnes,posveť sa ostrá vačkovka,príd očakávaný výkon z teba,i neuveď nás do zadretia,ale zbav nás usadenín karbonu,lebo tvoj je olej,i klukovka,i ojnice i piesty i blok motora naveky vekov amen.

Uživatelský avatar
wori
user
Příspěvky: 611
Registrován: 29.04.2007, 17:40
Bydliště: ZH SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od wori » 06.01.2009, 00:44

To budu zle uhliky, skus klepnut kladivom po štartri, niekedy to pomoze, ale moj typ su tie zodrate uhliky.
Nisan 200 sx s13
Obrázek

Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od james2000 » 06.01.2009, 07:47

Toto bych viděl taky na startér, pokud po otočení klíčkem ani necvakne, tak může mít sjeté uhlíky, ale může být jenom zeseklý, takže může pomoct třeba jenom poklepání kladivem, ale pokud má sjeté uhlíky tak někdy ani poklepání kladivem nepomáhá.
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).

Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od OndraS13 » 06.01.2009, 11:18

Měl bych mít dva satrtery , tak zkusim nejdřív fígl s baterkou a spoklepáním a pak se budu nimrat se starterem !
Díky za postřehy ;)
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )

Uživatelský avatar
mrkevvzime
user
Příspěvky: 1397
Registrován: 23.08.2005, 21:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od mrkevvzime » 06.01.2009, 14:29

nevim jestli se tam da dostat jeste jsem se starterem na dvoukilu nedelal, ale neslo by zmerit jestli tam jde pri otoceni na startovani stava?

Uživatelský avatar
Petr.S14
user
Příspěvky: 3741
Registrován: 03.03.2007, 10:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od Petr.S14 » 06.01.2009, 16:39

máš dobře přitáhlý svorky na baterce?
ObrázekObrázek
S14A my love and dorifto street machine
AE86 levin 4AGE in progress

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od Jimmbo » 06.01.2009, 16:53

Petr.S14 píše:máš dobře přitáhlý svorky na baterce?
staci ked je svorka nasadena ani utiahnuta nemusi byt...mne nedociahne kabel tak tam mam na kontakte 17ku kluc a druhom konci mam svorku len zahaknutu a startuje to v pohode... :wink:
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
Petr.S14
user
Příspěvky: 3741
Registrován: 03.03.2007, 10:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od Petr.S14 » 06.01.2009, 16:59

někdy to stačí,někdy ne :wink: záleží jak je moc volná,když je moc volná, tak to udělá takovej divnej zvuk,zajiskří to a přestane to mít úplně kontakt.. startování je největší záhul pro tu baterku..
ObrázekObrázek
S14A my love and dorifto street machine
AE86 levin 4AGE in progress

Uživatelský avatar
Jimmbo
user
Příspěvky: 1842
Registrován: 17.03.2007, 23:27
Bydliště: Velke Levare SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od Jimmbo » 06.01.2009, 17:07

Petr.S14 píše:někdy to stačí,někdy ne :wink: záleží jak je moc volná,když je moc volná, tak to udělá takovej divnej zvuk,zajiskří to a přestane to mít úplně kontakt.. startování je největší záhul pro tu baterku..
jo vim..ma to vtedy najvacsi odber tak tade ide obrovsky prud.. Sem tam mi to tiez len cvakne zaiskry a vypne sa vsetko ale ako provizorne riesenie to staci..
Obrázek

200sx S13 - vinova from OndraS13 -Motor od Playduda RB20DET, spojka Ogura carbon twin plate Clutch,cely vyfuk 3", podvozek HSD HR, nastavitelne ramena DW, DriftWorks geomaster v predu, jednodielny kardan, KAAZ 2way, tycky riadenia TEIN, Walbro, BOV HKS SQV,Boost, oil temp, oil press gauges, vems wideband lambda, tlak 0,8baru , drift knob DW,...vykon nevim ale jede to bokem docela slusne =P
P: MNOHO DIELOV Z S13...

Uživatelský avatar
Petr.S14
user
Příspěvky: 3741
Registrován: 03.03.2007, 10:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Startování

Příspěvek od Petr.S14 » 06.01.2009, 17:36

tak jasně ale dotáhnout si je není snad problém :) je to menší práce, než furt běhat do motoru s nima hejbat :mrgreen:
ObrázekObrázek
S14A my love and dorifto street machine
AE86 levin 4AGE in progress

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů