Dveře

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Dveře

Příspěvek od james2000 »

Zdravím, mám takový malý problém. Když zavírám spolujezdcovi dveře, tak musím zavírat hodně silně, aby se zavřely, samotný mechanismus zámku funguje dobře, celkově sem ho rozdělal a promazal, zacvakává a otevíra se lehce, ale zdá se mě jakoby ten "výstupek" co je na hraně dveří (myslím na karosérii, jak se do neho zacvakává zámek co je ve dveřích) byl daleko od mechanismu který je ve dveřích, nedá se ten "výstupek" na karoserii, nebo celý ten mechanismus ve dveřích nějak posunout, aby to bylo blíž sobě, abych nemusel zavírat dveře tak silně???

V manuálu jsem našel na straně BF-11 Stiker adjustment, že se dá posouvat, ale když sem to povolil, tak sem to neposunul ani o milimetr...
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).
MYSAK
user
Příspěvky: 4186
Registrován: 08.07.2007, 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře

Příspěvek od MYSAK »

Se zaviranim mam taky problemy. jednak kuli (zatim porad) desne priprasenejm plastum ale je to o dost lepsi kdyz stahnu okno, da se nak nastavovat sklon skla?
DragonART
user
Příspěvky: 1935
Registrován: 04.09.2007, 16:32
Bydliště: Pardubice

Re: Dveře

Příspěvek od DragonART »

já mám u řidiče docela "vyjetý" čepy, co třeba mrknout na ně... :wink: Pač myšáku ten problem se sklem mám taky.
SR20DET swapped RS13
2007-2011 CA18DET - stock
2011-2018 SR20DET - stock
2019-???? SR20DET - build
Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře

Příspěvek od james2000 »

JJ, když stáhnu okno, tak to jde zavřít lépe, ale i tak to chce dát větší ránu aby se to zavřelo. Mno a ještě druhá věc když stahuju u řidiče okno, tak první dvě sekundy se okno jakoby nahoře zasekne a potom asi o 5cm spadne a potom se dotáhne OK. Když to samé okno vytahuju tak jede plynule. Nevíte v čem to může být???
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).
Uživatelský avatar
wori
user
Příspěvky: 611
Registrován: 29.04.2007, 17:40
Bydliště: ZH SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře

Příspěvek od wori »

Ja som mal podobny problem, so zatvaranim dvier, mal som uvolnene to tesnenie co je na dverach dokola, skus kuknut ci to nemas zo spodu dvied odpadnute. Som rozobral cele dvere, nastavoval som to okno ako debil, som sa s tym trapil tri hodiny a nakoniec som si vsimol to odpadnute tesnenie, tak som tam rezol samorezku a uz je pokoj :twisted:
Nisan 200 sx s13
Obrázek
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře

Příspěvek od 935Baby »

Na zavirani dveri ma dost velky vliv i odklon skla.

Jinak s tim nastavovanim skla....

je to fakt dobre vymysleny sklo se necha nastavit ve vsech moznych smerech co si jen vymyslite:
- odklon a záklon
- rotace skla
- podelny a svisly posuv

Je to trochu popsany v servisnim manualu sekce BF (Body) strana 10

Vse pomoci 4 sroubu co drzi mechanismus tahovani okna. Odklon skla pomoci stavěci šroubu uvnitř sroubů co drží mechanismus stahování. Plus svisly posuv (výsuv skla) - pomoci dvou dorazu.

Ale jako je to celkem vopruz serizovat pak aby sklo tesnilo na gumu. Me to netesni a za jizdy mam takovou nucenou ventilaci vzduchu kolem tesneni skel...sviští mi vzduch kolem skla. Když jedu kolem louky pohodičku tak dokonce slyším cvrčky... :lol: V myčce mám bonus program vysokotlaké mytí řidiče...kdyz nestihnu ucuknout :blackeye:
james2000 píše:V manuálu jsem našel na straně BF-11 Stiker adjustment, že se dá posouvat, ale když sem to povolil, tak sem to neposunul ani o milimetr...
dá se posouvat, může to být přírezle. Nastrikat WDčkem zkrz otvory a pak treba poklepat kladivem. Bacha at ti neopada kit kolem dveri...mám zkušenost že 99% aut u kterych blbne zavirani dverí jsou po havárce :|
james2000 píše:Mno a ještě druhá věc když stahuju u řidiče okno, tak první dvě sekundy se okno jakoby nahoře zasekne a potom asi o 5cm spadne a potom se dotáhne OK. Když to samé okno vytahuju tak jede plynule. Nevíte v čem to může být???

Možná špatně nebo vůbec nenastaveny horni dorazy (vysouvací dorazy) skla ve dverich. Motorek ti zene sklo nahoru ktere se zastavi az tím že najede do gumy a do ni se napere co to dá, místo toho aby se zastavil o dorazy ve dverich. Takze pak kdyz stahujes tak to tam na chvilku je jakoby zasekle o tu gumu a az pak to cukne o kus a teprve jede dolů.

Nebo to může být nějaka závada v navíjecím mechanismu.
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche
Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře

Příspěvek od james2000 »

OK, díky moc, jdu to vyzkoušet, uvidím co to udělá, mám pocit, že je spíš něco uvolněné ve dveřích, protože občas v nich něco rachotí...
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).
Uživatelský avatar
james2000
user
Příspěvky: 338
Registrován: 03.08.2006, 21:09
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře

Příspěvek od james2000 »

Mno tak jsem dneska opravil dveře - brutus. První jsem povolil ty dva šrouby, co drží to zachycovadlo dveří na karosérii, po povolení obou šroubů mě upadl kousek pásovyny, co drží to zachycovadlo z druhé strany (jak se do toho šroubují šrouby), mno tak sem rozdělal zadní sedadla, zadní tapec na boku, a pořád tam nebylo místo, mno tak sem musel oddělat i bezpečnostní pás (trvalo mě to asi hodinu). Potom jsem odbrousil kousek místa na boku toho uchycovadla a to uchycovadlo sem posunul asi 1mm ven z auta. Teď to zavírá jak nové a dveře i tak pěkně lícují se zbytkem karosérie.
200sx s13, r.v. 1989, červená barva, sériové auto (snaha o fungující sériové auto).
Uživatelský avatar
OndraS13
user
Příspěvky: 3264
Registrován: 01.11.2007, 18:21
Bydliště: Mladé Buky (okr.Trutnov)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře

Příspěvek od OndraS13 »

No vydíš to ! Aspoň že se zadařilo - gratuluju ;)
Obrázek
zaktualizovaná - malá verze podpisu ( radši )
Uživatelský avatar
935Baby
user
Příspěvky: 2333
Registrován: 27.09.2004, 17:33
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře

Příspěvek od 935Baby »

Taky jsem se snazil poresit zavirani...kdysi ale neslo to. Porad musim hodne bouchat s dverma. Nejlepsi jsou spolujezdci kteri kolikrat zabouchavaji dvere az na 4. pokus. Jo na to vzdy: "tohle je pořádny auto! u toho se musi bouchat s dveřma :D "
„ At the begining I looked around and could not find quite a car I dreamed off. Small light-weight sports car which used power efficiently. So I decided to build it by myself“ Ferry Porsche
Uživatelský avatar
MIRIS
user
Příspěvky: 1102
Registrován: 09.05.2007, 12:36
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Dveře

Příspěvek od MIRIS »

935Baby píše:Taky jsem se snazil poresit zavirani...kdysi ale neslo to. Porad musim hodne bouchat s dverma. Nejlepsi jsou spolujezdci kteri kolikrat zabouchavaji dvere az na 4. pokus. Jo na to vzdy: "tohle je pořádny auto! u toho se musi bouchat s dveřma :D "
:lol: :lol:
makam na nem
Odpovědět