klesani volnobehu az k 500rpm

otázky a odpovědi technického rázu
Odpovědět
petafm2
user
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2008, 21:08

klesani volnobehu az k 500rpm

Příspěvek od petafm2 »

ahojte

mam posledni 2 dny problem s klesanim volnobehu - jak se auto zahreje nebo i nezahrate (vnimam jen s vyplym syticem) tak klesaji otacky volnobehu a zase stoupaj zpet - klesa to klidne i k 450 - 500 z tech 800 ci 900 - po proslapnuti plynu a pusteni to vetsinou udela - na par sekund klesne a zase se vrati... mam tu lambdu odpojenou ale pred tim tech prvnich par dni to nerobilo - muzete poradit? ty otacky se vzdycky vrati zpet ale z niceho nic proste... jo jinak ta spotreba po meste up[lne to same jako kdyz jsem mel tu lambdu zaplou - najel jsem ted 50km na 7.5l benzinu presne - od total vyprazdnene nadrze az po ted kdy mi opet dvakrat zdechl behem 5i minut jizdy.. plus to kolisani pekne ted...
petafm2
user
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2008, 21:08

Re: klesani volnobehu az k 500rpm

Příspěvek od petafm2 »

jo jinak jsem zkousel tu lambdu na chvili zapnout - sice jsem nejel s tim, jen stal, ale bylo to v podtstate to same po proslapnuti klesalo k 650 - 700...

nejaky napad?
MYSAK
user
Příspěvky: 4186
Registrován: 08.07.2007, 19:26
Kontaktovat uživatele:

Re: klesani volnobehu az k 500rpm

Příspěvek od MYSAK »

Me to delalo z dvou duvodu. za prvy netesnost v sani (po prezapojeni FPR mi zustala volna dirka z hadice púred turbem) a pak este podobny nesmysly sem mel diky spatne nastavenymu TPS
Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: klesani volnobehu az k 500rpm

Příspěvek od doublejay »

Jestli to dobre chapu, mas porad spotrebu 15/100 a jeste k tomu kolisaji otacky... Jak je psano vyse - zkontroluj vsechny podtlaky, jestli to nekde nesaje falesnej (nezmerenej) vzduch, dalsi moznost je spinac volnobehu. Na klapce mas konektor a jsou tam dva kontakty, ktere musi byt pri uplne pustenem plynu sepnute (nulovy odpor). Po velmi lehkem pootevreni klapky musi rozepnout. Idealni by bylo cely system nafouknout kompresorem a poslouchat, kde co unika... Jaky mas podtlak v sani na volnobehu?
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...
Uživatelský avatar
raddy
user
Příspěvky: 4812
Registrován: 05.10.2004, 11:19
Bydliště: Piešťany, Slovensko

Re: klesani volnobehu az k 500rpm

Příspěvek od raddy »

no mozno by nebolo zle skontrolovat aj to co tie podtlaky vytvara.....
Uživatelský avatar
doublejay
user
Příspěvky: 1642
Registrován: 27.09.2004, 16:23
Bydliště: Jihlava, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: klesani volnobehu az k 500rpm

Příspěvek od doublejay »

Pravda, tim by asi mela zacit kazda kontrola a zjistovani zavady 8)
Když se může něco pokazit, pokazí se to mně. To, co se pokazit nemůže, se mně určitě pokazí taky. Život je děvka...
petafm2
user
Příspěvky: 179
Registrován: 24.02.2008, 21:08

Re: klesani volnobehu az k 500rpm

Příspěvek od petafm2 »

hehe diky kluci ale uz je to vyresene - sice to byla celkem perla - no tak par dni zpet nez to zaclo delat jsem cistil blbiny v motoru aby to nebylo takove zasrane vsecko, i kontakty u konektoru od oxidace zlehka... a i prave ten co je k Idle Switch a Throtle sensoru - konektor tam jako byl normalne sepnuty i tou sponkou - tak jsem to oddelal nejak naraficil aby to tam bylo na byka a funguje uz nromalne -proste spatny kontakt v tom musel byt - volnobeh neklesa atd... kazdopadne diky moc za rady (bylo mi divne aby to zaclo delat ze dne na den tohle...):wink: :roll:
Odpovědět